Rôzne

TIP na výlet v prírode: Tajomná Vrchhora v pohorí Tribeč ožije!

Na Vrchhoru prídu šermiari, sokoliari i spevácke zbory. Občianske združenie si v krásnom prostredí pripravilo zaujímavý program vhodný pre rodiny s deťmi.

Ilustračný obrázok k článku TIP na výlet v prírode: Tajomná Vrchhora v pohorí Tribeč ožije!
3
Galéria

Nad Klížskym Hradišťom sa nachádza turistami vyhľadávaná lokalita s tajuplným názvom Vrchhora. Na odľahlom mieste sa nachádzajú dve historické pamiatky.

Na horskej lúke uprostred ničoho sa týči zrúcanina kostola sv. Michala. Za pozornosť stojí aj neďaleká malá kaplnka sv. Jána Nepomuckého.

Program podujatia

Na lúke bude prebiehať 31. júla zaujímavé podujatie, ktoré pripravilo občianske združenie Tu žijeme. Združenie stojí aj za nedávno vybudovanou rozhľadňou na Chotenovci, ktorá sa nachádza tiež nad obcou Veľký Klíž.

Program podujatia s názvom Vrchhora ožíva sa začne o 11.00 hodine sv. omšou s celebrantom mons. Petrom Paliatkom.

Poobede bude nasledovať vystúpenie detí z folklórneho krúžku ZŠ Klátová Nová Ves. O 12.30 sa môžete tešiť na sokoliarov, ktorých vystrieda spevokol Klížania.

O 13.10 bude nasledovať vystúpenie šermiarov. O 13.45 sa predstaví spevokol Chor de Clus a program zakončia o 14.00 opäť sokoliari.

Nudiť sa najmenší návštevníci určite nebudú. Pre deti bude pripravené aj maľovanie na tvár, glitrované tetovanie i pohybové aktivity. Občerstvenie bude podľa organizátorov zabezpečené.

Prečítajte si tiež

Ako sa sem dostať?

Vrchhora býva pre mnohých turistov zastávkou na oddych a občerstvenie. Dostanete sa sem z Klížskeho hradišťa po modrej značke alebo cestou zo Skýcova na Veľké Uherce.

Po ľavej strane cesty bude odbočka, kde môžete zaparkovať auto a pokračovať po asfaltovej ceste pešo.

Altánok aj ohnisko

Po nenáročnej túre si môžete na Vrchhore oddýchnuť v altánku. Vedľa neho sa nachádza ohnisko s drevenými lavičkami. V tesnej blízkosti nájdete aj označník pre peších aj cykloturistov i dve informačné tabule. Jednu s mapou a druhú s popisom lokality.

Ak vás prekvapilo, že Vrchhora je skôr lúka ako vrch a očakávali ste skôr skaly s krásnym výhľadom na okolité kopce, nemusíte sa obávať.

Stačí, ak budete pokračovať lesnou cestičkou a dostanete sa až na skalný útvar zvaný Michalov vrch (541 m.n.m), kde sa môžete dosýta rozhliadať a užívať si krásy pohoria Tribeč.

Ani tu tajuplnosť tohto územia nekončí. Kedysi tu mal stáť Michalov hrad. Za pekného počasia by ste mali dovidieť až na vrcholky Malej Fatry.

Chystáte sa na dovolenku do Talianska, Chorvátska či Egypta? Viac o aktuálnych opatreniach v dovolenkových destináciách sa dočítate aj v kategórii Cestovanie.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Info pre dovolenkárov

TIP na výlet: Vrchhora a Michalov vrch
3
Galéria

srdečne pozývame

Posted by OZ TU Žijeme on Sunday, June 27, 2021
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM