Peter Klimant Rôzne

Študenti a študentky rozhodli: Toto je najobľúbenejší učiteľ zlatomoraveckého gymnázia!

Učitelia sú obvykle tí, ktorí rozdávajú hodnotenia. Tentoraz sa karta obrátila. Ako hodnotia študenti Gymnázia Janka Kráľa svojich učiteľov, sme zisťovali priamo v chodbách školy. Kto si získal najväčšie sympatie zlatomoraveckých gymnazistov?

Ilustračný obrázok k článku Študenti a študentky rozhodli: Toto je najobľúbenejší učiteľ zlatomoraveckého gymnázia!
Foto: Peter Klimant / Zdroj: Dnes24.sk

Otázku, koho z vyučujúcich majú najradšej, sme študentom Gymnázia Janka Kráľa kládli počas rušnej prestávky priamo v budove školy. Podľa ich odpovedí sa zdá, že dôležitým kritériom pri výbere top učiteľa je to, aby bol priateľský a vždy dobre naladený.

„Najlepší je jednoznačne pán profesor Igor Haveta. Je celkom zábavný, dá sa s ním fajn porozprávať a celkovo je veľmi v pohode,“ prezradil bez váhania svojho favorita prvák Andrej. Presne rovnakého názoru bola i Laura. „Podľa mňa je najlepší pán profesor Haveta. Má super prístup k žiakom,“ odpovedala Laura.

U študentov sa darilo i Ľubošovi Debnárovi. „On je taký, že sa s ním dá aj celkom dohodnúť. Je benevolentnejší trošku,“ ohodnotila svojho profesora Paulína z druhej B. Ďalším často opakovaným menom bola pani profesorka Elena Ujčíková, ktorá si študentov získala pre rôzne veci. „Mám ju naozaj rada. Dáva mi dobré známky,“ so smiechom prezradila prváčka Zuzana. „Je úplne perfektná. Kvôli nej je pre mňa história stále živá,“ povedala jedna zo študentiek.

Trojica mien Haveta, Ujčíková a Černo znela z úst zlatomoraveckých gymnazistov najčastejšie. Víťaz však môže byť len jeden. Titul najobľúbenejšieho učiteľa si v našej ankete s veľkým náskokom vyslúžil telocvikár Igor Haveta. Z tridsiatky oslovených študentov ho označilo až trinásť gymnazistov. Za ním skončila triedna profesorka III. B triedy Elena Ujčíková, ktorej na päty šliapal matematikár Peter Černo. Okrem toho odzneli mená ako Monika Gáliková, Helena Siklenková i Anna Rosenbergová.

Igor Haveta učí na Gymnáziu Janka Kráľa telesnú výchovu a občiansku náuku už dlhých 33 rokov. Na svoje prvenstvo v ankete reagoval s úprimnou skromnosťou „Tak trošku ma to prekvapilo, ale veľmi ma to teší, naozaj som tomu úprimne rád,“ povedal dojatý učiteľ. Celý rozhovor s víťazom našej ankety vám prinesieme už čoskoro.

Čítajte tiež:

Učiteľ zlatomoraveckého gymnázia Peter Černo: Vytáča ma nezáujem žiakov spojený s aroganciou

Jeho práca neostala bez povšimnutia: Učiteľ z Moraviec sa môže tešiť z krásnej pocty!

Na zlatomoraveckom gympli prebehla modernizácia: Akými novinkami sa škola môže pochváliť?

Foto. ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM