Samospráva

Stredisko občianskej vybavenosti sa dočkalo. Mesto začalo na budove vymieňať okná

Od postavenia budovy Strediska občianskej vybavenosti na Duklianskej ulici v roku 1971 tu nedošlo k žiadnej rekonštrukcii okien. Samospráva sa to konečne rozhodla zmeniť.

Ilustračný obrázok k článku Stredisko občianskej vybavenosti sa dočkalo. Mesto začalo na budove vymieňať okná
Zdroj: Mesto Zlaté Moravce

Ako informoval magistrát, výmena okien na Stredisku občianskej vybavenosti, ktorého vlastníkom je Mesto Zlaté Moravce, začala v polovici augusta a mala by trvať do 15. októbra 2019.

Okná sa vymieňajú len na prvom poschodí budovy, nakoľko na prízemí nie sú okná ale len výklady prevádzok a tie mesto podľa vyjadrenia radnice aktuálne v blízkej budúcnosti ani neplánuje vymieňať.

„Na poschodí sa vymieňa 70 okien, pričom dôjde aj k zaskleniu dvoch stavebných otvorov na schodištiach, takže celkovo 72 okien,“ informoval Peter Kmeť z Mestského úradu v Zlatých Moravciach.

Na budove sú osádzané nové plastové biele okná s trojsklom. Tie pôvodné boli podľa slov Kmeťa v havarijnom stave a ich výmena bola potrebná.

Ako ďalej povedal, celá výmena okien je hradená čisto z rozpočtu Mesta Zlaté Moravce. Ide o sumu 44 516 eur.

Budova Strediska občianskej vybavenosti bola postavená v roku 1971 ako súčasť sídliska 1. mája v Zlatých Moravciach. Stredisko sa využíva výlučne na obchod a služby.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM