Iné športy

Športová udalosť plná adrenalínu: Žrebčín čakajú prvé dostihy v tomto roku

Pohľad na rýchle kone a celková atmosféra dostihov je nezabudnuteľný zážitok. Pokiaľ ste aj vy milovník tohto športu, určite využite možnosť zúčastniť sa na prvých dostihoch v Národnom žrebčíne v tomto roku.

Ilustračný obrázok k článku Športová udalosť plná adrenalínu: Žrebčín čakajú prvé dostihy v tomto roku
Zdroj: TASR

Národný žrebčín Topoľčianky pravidelne organizuje dostihy koní. V tomto roku si pre milovníkov tátošov pripravili dve takéto podujatia. Prvé z tejto dvojice máme práve pred sebou.

Konať sa bude už túto nedeľu. Džokeji sa so svojimi koňmi postavia na trať prvého dostihu poobede, začína sa o 14:00 hodine.

Na programe je celkovo osem dostihov s rôznymi dĺžkami trate. Pri najkratšom čaká džokejov 1 000 metrov. Pri najdlhšom so svojimi koňmi prebehnú až 4 100 metrov. Okrem roviny sú na pláne i prekážkové dráhy – pretek s prútenými prekážkami a tzv. Steeplechase.

Prehliadky jazdiarne sa pre konanie dostihov z pochopiteľných príčin nebudú uskutočňovať. Obmedzenia budú už v sobotu. „V sobotu 8. júna 2019 sa prehliadky jazdiarne z technických príčin konajú len do 15.30 hod. Za pochopenie ďakujeme,“ informoval žrebčín.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM