Kultúra Rôzne

Sokoliari, trubači i medovnikári: Arborétum Mlyňany otvorí sezónu Ambrózyho dňami

Večne zelené arborétum Mlyňany sa už čoskoro prehupne do letnej sezóny. Tá sa už tradične otvára populárnymi Ambrózyho dňami. Pozrite, aký bohatý program nás tento rok čaká.

Ilustračný obrázok k článku Sokoliari, trubači i medovnikári: Arborétum Mlyňany otvorí sezónu Ambrózyho dňami
Zdroj: TASR

Ambrózyho dni otvoria počas víkendu 5. a 6. mája tohtoročnú letnú sezónu v Arboréte Mlyňany. Arborétum pripravilo pre návštevníkov tradičné prehliadky parku s odborným výkladom, tvorivé dielne pre deti i kultúrny program.

V sobotu v rámci kultúry uvidíme kapelu 1. Apríl, duo Kristína Mečko a Martin Vago a príde i kapela Inside. Nedeľa bude najmä v znamení folklóru. Návštevníkom arboréta sa predstaví spevácka skupina (SS) Babička, folklórna skupina (FS) Sľažianka, SS Zlatomoravčianka, FS Volkovčanka a FS Kolovrátok.

V rámci sprievodného programu si oddelenie dendrobiológie pripravilo predstavenie svojich výskumných úloh a taktiež ľudí zoznámia s „neobyčajnými zvukmi arboréta“. Stredná odborná škola lesnícka v Banskej Štiavnici predstaví sokoliarov, trubačov i botanikov. Príde i Stredná odborná potravinárska škola z Nitry, ktorá predvedie zručnosť svojich žiakov v zdobení medovníkov. Tešiť sa môžeme na ich rozmanité cukrárenské a pekárenské výrobky.

Keďže však počasie vie byť nepredvídateľné aj v máji, treba rátať so zmenou programu. Ako informovalo vedenie arboréta, v prípade nepriaznivého počasia bude program odvolaný.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM