Peter Klimant Správy

Skvelá správa pre vodičov: Levice čaká rozsiahla rekonštrukcia miestnych komunikácií

Vodiči sa môžu tešiť. Samospráva v Leviciach má v pláne sa pustiť do rozsiahlej rekonštrukcii miestnych komunikácií. Ktoré konkrétne cesty budú vynovené?

Ilustračný obrázok k článku Skvelá správa pre vodičov: Levice čaká rozsiahla rekonštrukcia miestnych komunikácií
Zdroj: TASR

Mesto Levice plánuje začať v prvej polovici budúceho roka rekonštruovať miestne komunikácie. Odhadované náklady by nemali prekročiť sumu dva milióny eur. „Je možné, že vo verejnom obstarávaní na dodávateľa sa táto suma ešte zníži. V tom prípade bude možné doplniť existujúci zoznam o ďalšie ulice, ktoré sa zatiaľ do zoznamu nedostali,“ informovala Adriana Macáková, hovorkyňa Mestského úradu Levice.

Realizácia rekonštrukčných prác by sa mala uskutočniť v rámci projektov verejno-súkromného partnerstva, ktorých cieľom je efektívne zabezpečiť kvalitnú verejnú infraštruktúru a verejné služby pre občanov formou dlhodobej spolupráce medzi orgánmi verejnej správy a podnikateľským sektorom.

Miestne komunikácie, ktoré budú predmetom opravy, vybrala komisia dopravy a pracovníci mestského úradu. „Cieľom bolo vybrať cesty na území mesta, ktoré sú v najhoršom stave,“ skonštatovala Macáková. Do zoznamu sa dostali Dopravná i Hlboká ulica v celej dĺžke, Ul. kpt. J. Nálepku v úseku Saratovská – Dopravná, Ul. Ľ. Štúra v úseku Ul. A. Sládkoviča – Nádražný rad, Koháryho ulica a Námestie hrdinov v úseku za DK Družba – Ul. P. O. Hviezdoslava pri ČSOB.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM