Peter Klimant Rôzne

Skvelá správa pre filmových fanúšikov: Vieme, kedy sa bude v Moravciach opäť premietať!

Kino Tekov je zavreté, amfiteáter nevyhovujúci. V Moravciach momentálne nie je miesta, kde by sa pre verejnosť premietali filmové novinky. To sa má však čoskoro zmeniť. Vieme, kde a kedy sa bude opäť premietať!

Ilustračný obrázok k článku Skvelá správa pre filmových fanúšikov: Vieme, kedy sa bude v Moravciach opäť premietať!
Foto: Adriana Blahová / Zdroj: Dnes24.sk

Filmoví fanúšikovia to v našom meste momentálne nemajú ľahké. Kino Tekov nepremieta pre zlý technický stav od jesene minulého roka. Problémom je nefunkčný vykurovací systém a deravá strecha. V tohtoročnom rozpočte mesta sa však peniaze na tieto opravy nenašli. Kedysi sa počas letných mesiacov premietali filmy na zlatomoraveckom amfiteátri, ani to však tento rok nebude možné. V súčasnosti tak nie je v Moravciach miesta, kde by sa pre verejnosť premietali filmové novinky. To sa má však čoskoro zmeniť.

Bude sa digitalizovať

Mesto síce nenašlo financie na opravu strechy a kúrenia Tekova, na digitalizáciu sa však peniaze našli. Na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva poslanci odklepli použitie prostriedkov Rezervného fondu mesta na spolufinancovanie projektu Digitalizácie kina Tekov, ktorý bol schválený ešte vo februári minulého roka, no nakoniec jeho realizácia v roku 2014 neprebehla.

Z rezervného fondu poputuje na digitalizáciu celkovo 9 900 eur. Časť peňazí vo forme nenávratnej dotácie, konkrétne 32 000 eur, poskytol na digitalizáciu Audiovizuálny fond, ktorý mestu na dofinancovanie zvyšnej sumy (53.820 eur ) poskytol i pôžičku s 1% ročným úrokom. Celkovo digitalizácia zlatomoraveckého kina vyjde 95 798 eur.

Kino sa sťahuje

Peniaze tak sú a kino Tekov už čoskoro získa nové moderné premietacie vybavenie. To však nemôže byť umiestnené v nevyhovujúcich priestoroch súčasnej budovy kina. Mesto sa preto rozhodlo Tekov presunúť. Premietacia technika poputuje do sály Mestského strediska a kultúry, ktoré sídli v kaštieli rodiny Migazziovcov. Presun schválil aj Audiovizuálny fond.

„Samotná digitalizácia prebehne, alebo bude zabudovaná už v priestoroch Mskš, ‎takže aj prvé premietanie už bude v Mskš,“ informovala poverená riaditeľka Mestského strediska kultúry a športu Simona Holubová, podľa ktorej v najbližšom čase prebehne obstarávanie techniky. To bude podľa jej slov trvať približne 2 až 3 mesiace. Kedy sa teda dočkáme prvého premietania v nových priestoroch?

„Koncom jesene až začiatkom zimy by sme už mohli Zlatomoravčanov potešiť prvým filmovým trhákom,“ odpovedala Holubová.

Čítajte tiež:

Filmuchtiví Zlatomoravčania sú zúfalí: Kino Tekov dlhodobo nepremieta, čo sa deje?

Kino Tekov stále nepremieta: Nájdu sa v pripravovanom rozpočte peniaze na jeho opravu?

Kino Tekov zavreté, čo však premietanie pod nočnou oblohou? Odpoveď vás zrejme neprekvapí…

V Moravciach sa premietajú filmy už sto rokov: Táto snímka hrala v kine Tekov ako prvá…

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM