Samospráva

Škola dostala nové okná: Mesto ich osadilo vďaka dotácii z envirofondu

Nové okná boli osadené na budove Základnej školy Robotnícka. Tie staré boli v havarijnom stave.

Ilustračný obrázok k článku Škola dostala nové okná: Mesto ich osadilo vďaka dotácii z envirofondu
Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Zlaté Moravce získalo na základe žiadosti nenávratný finančný príspevok vo výške rovných 100-tisíc eur, ktorý bol poskytnutý z Environmentál­neho fondu.

Ako uviedla radnica, tento príspevok bol určený na realizáciu 1. etapy výmeny okien na budove Základnej školy na Robotníckej ulici. Na projekte sa v rámci spolufinancovania podieľalo aj samotné mesto, ktoré je zriaďovateľom ško­ly.

Zo svojho rozpočtu vyčlenilo takmer 7-tisíc eur.

„Stavebné práce prebiehali od 19. septembra do 12.novembra 2019. Vymenených bolo celkovo 35 okien. Nešlo však o všetky okná školy. Viaceré ostali na budove nevymenené. V 1. etape sa vymieňali najmä tie, ktoré sa nachádzali v najhoršom technickom stave. Vyberané boli podľa požiadaviek Regionálneho úradu verejného zdravotníctva a podľa potrieb ZŠ Robotnícka,“ informoval magistrát.

Ako ďalej uviedol, cieľom mesta je dosiahnuť zlepšenie energetickej hospodárnosti budovy, a to najmä znížením spotreby energie.

„Realizáciou projektu sa znížia tepelné straty budovy základnej školy, čo bude mať predovšetkým prínos v znížení nákladov na prevádzku budovy,“ dodáva samospráva.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM