Peter Klimant Rôzne

Rýchly OBRÁZKOVÝ kvíz zo Zlatomoraveckého okresu: Priraďte dedinám správne erby a zistite svoje skóre!

Pri pohľade na niektoré erby je nad slnko jasné, ktorej obci pri Moravciach patria, iné ale vedia poriadne zmiasť. Vyskúšajte si to! 15 obrázkov, 15 rýchlych odpovedí a výsledok sa dozviete ihneď.

Ilustračný obrázok k článku Rýchly OBRÁZKOVÝ kvíz zo Zlatomoraveckého okresu: Priraďte dedinám správne erby a zistite svoje skóre!
Zdroj: TASR

Vychádzajú z minulosti, prostredníctvom symbolov dokumentujú a pripomínajú rôzne momenty z histórie miest a obcí a ilustrujú charakteristické znaky. Dnes už ale na prvý pohľad nemusí byť pre laika tak ľahko rozlúštiteľné, ktorý erb mi mohol patriť ktorej obci.

Skúste si to otestovať na dedinkách, ktoré dobre poznáte, na tých našich. Postupne sa vám ukáže 15 rôznych erbov patriacich rôznym obciam v okrese Zlaté Moravce. Ku každému erbu máte na výber z troch možností, správna je, samozrejme, vždy len jedna.

Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 10 sekúnd. Ak nestihnete odpovedať do limitu, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne.

Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na facebooku a pochváliť sa ním i vaším priateľom. Neváhajte a zistite, ako ste na tom :)

Hrajte tu: Poznáte erby obcí zo Zlatomoraveckého okresu?

Všetky kvízy z Moraviec a okolia nájdete tu.

Môže vás zaujímať:

Ako oslovíte dievku z Hostí či chlapa z Viesky nad Žitavou? Pomenovania obyvateľov našich dedín ako hotový jazykolam!

Pôvodné mená našich dedín vás dostanú: Tharaditz ešte ako tak, ale Hostie sú víťazom :)

Keď sa merať cestu rozhodne oplatí: 5 dedín pri Moravciach, do ktorých by ste mali zavítať

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM