Kristína Striešková Kultúra

Rozlúčka so športovou sezónou v Národnom žrebčíne

Vynikajúce počasie a romantický kolorit farieb jesene privítal aj tento rok účastníkov tradičnej Hubertovej jazdy, ktorou sa každoročne Národný žrebčín Topoľčianky a Slovenská jazdecká federácia, za účasti mnohých jazdeckých klubov, lúči so športovou

A tá bola v Národnom žrebčíne skutočne bohatá. Hubertova jazda patrí k tradíciám Národného žrebčína. Ako obyčajne sa v Topoľčiankach zišlo mnoho osobností z jazdeckého a kultúrneho života. Hostiteľmi boli riaditeľ Národného žrebčína Michal Horný a predseda Slovenskej jazdeckej federácie Andrej Glatz. Na slávnostnom otvorení Hubertovej jazdy pre Zámkom Topoľčianky nastúpilo 13 kočov a viac ako tridsiatka jazdcov zo Slovenska, ale aj zahraničia.

Hubertovu jazdu otvoril riaditeľ Národného žrebčína Topoľčianky. Jazdcov, ale aj hostí v kočiaroch oboznámil s prísnymi regulami máster honu MVDr. Viliam Naštický. Húf sa ako vydal smerom k hradu Hrušov, míňajúc chovné objekty Národného žrebčína so stádami koní. Pod hradom Hrušov nasledovala prestávka s občerstvením. Po občerstvení, kedy nové sily načerpali nielen jazdci, ale aj ich štvornohí kamaráti sa vydal húf späť k Zámku. Počas cesty jazdci absolvovali prírodné prekážky za neustáleho prenasledovania „líšky“ smerom až k na Medvedej lúke za topoľčianskym kaštieľom. Tu nasledovalo dlho očakávané vyvrcholenie honu – halali. Jazdci hľadali líščí chvost v kríkoch, pod pníkmi, v tráve aj na konároch. Líška sa napokon našla celkom rýchlo a domácej víťazke hubertusu Kristínke Flakovej zablahoželal riaditeľ NŽ Topoľčianky Michal Horný, predseda SJF Andrej Glatz a Zuzana Kontrová, generálna riaditeľka sekcie poľnohospodárstva, potravinárstva a obchodu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky.

Unavení ale spokojní jazdci sa vrátili na nádvorie jazdiarne žrebčína. Po zaopatrení koňa ich za malú chvíľku čakalo vo vyzdobenej historickej jazdeckej hale posedenie s hudobnou kulisou. Nechýbal „hubertovský guláš“ z diviny a tradičné gurmánske špeciality. Vínu z hrozna, ktoré sa urodilo vo viniciach žrebčína málokto odolal. Národný žrebčín sa oficiálne rozlúči s turistickou a chovateľskou sezónou 2011 „Tradičným zimným dňom otvorených dverí“ 29. decembra.

Autor foto: E. Kovalčík

NZ_Topolcianky_rozlucka
14
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM