Peter Klimant Rôzne

Rebríčky top škôl na Slovensku: Ktoré zlatomoravecké školy sa umiestnili najvyššie?

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil najnovšie rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku. Ktoré školy sú spomedzi všetkých hodnotené ako najlepšie a na akých priečkach sa umiestnili naj zástupcovia z Moraviec?

Ilustračný obrázok k článku Rebríčky top škôl na Slovensku: Ktoré zlatomoravecké školy sa umiestnili najvyššie?
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

„Údaje na Portáli o základných a stredných školách sme aktuálne doplnili o čerstvé výsledky Testovania 9 a externej časti maturít za školský rok 2014/15. Vďaka doplneniu týchto údajov školy zároveň získali aj svoje predbežné hodnotenie za rok 2015,“ informoval Matej Tunega, ktorý spolupracuje s inštitútom INEKO.

Upozorňuje, že hodnotenie výsledkov žiakov nezohľadňuje rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi, než je vzdelávací proces a nemeria ani pridanú hodnotu školy, čiže to, aké zručnosti a vedomosti škola v danom období odovzdala svojim žiakom, a preto komplexne nevypovedá o kvalite školy.

Naj školy na Slovensku podľa INEKA

A teraz už k samotným rebríčkom. Medzi základným školami obsadila na celoslovenskej úrovni najvyššiu priečku škola na Krosnianskej 4 v Košiciach. V prípade stredných odborných škôl (SOŠ) patrí prvé miesto SPŠ elektrotechnickej na Plzenskej v Prešove. Čo sa týka gymnázií, doterajšiu vedúcu pozíciu opätovne potvrdilo Gymnázium na Poštovej v Košiciach.

My sme sa ďalej zamerali na zlatomoraveckých zástupcov a hľadali ich v TOP 30 v rámci celoslovenského rebríčka. Zlaté Moravce tam svieti v jednej kategórii a to stredné odborné školy, keď 21. najlepšou na Slovensku je podľa INEKA Obchodná akadémia Bernolákova 26.

Naj zlatomoravecké školy podľa INEKA

Spomínaná Obchodná akadémia je 21. na Slovensku a zároveň jej patrí 4. priečka v rámci Nitrianskeho kraja. V rebríčku kraja obsadila 15. miesto SOŠ technická Ulica 1.mája, 23. miesto uchmatla Stredná odborná škola a na 30. priečke sa umiestnila SOŠ obchodu a služieb.

Prejdime na gymnázia. Zlaté Moravce majú len jednu takúto školu – Gymnázium Janka Kráľa. To v rámci celého Nitrianskeho kraja skončilo na 14. mieste.

A čo základné školy? Do TOP 30 v rámci Nitrianskeho kraja sa prebojovala len jedna jediná základná škola zo Zlatých Moraviec. Je ňou Základná škola svätého Don Bosca, ktorá skončila na 29. mieste.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM