Správy

Projekt za vyše 12 MILIÓNOV eur: Opravia časť cesty medzi Veľkými Uhercami a Skýcovom

Vodiči jazdiaci v okolí Zlatých Moraviec by sa mali dočkať ďalšieho zrekonštruovaného úseku. Opravovať začnú časť, ktorá je v najhoršom stave.

Ilustračný obrázok k článku Projekt za vyše 12 MILIÓNOV eur:  Opravia časť cesty medzi Veľkými Uhercami a Skýcovom
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Časť cesty druhej triedy medzi Veľkými Uhercami (okres Partizánske) a Skýcovom (okres Zlaté Moravce) zrekonštruujú za 12,081 milióna eur. Dodávateľa prác vybral Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) cez verejnú súťaž.

Rekonštrukciu cesty II/511 projekčne rozdelili na štyri etapy, ako prvú budú realizovať tretiu etapu, ktorá je v najhoršom stave.

Viac ako 12 miliónov eur

Dodávateľom prác má byť na základe výsledku verejného obstarávania združenie spoločností Eurovia SK a ViOn. Rekonštrukciu by mali zrealizovať za 12 081 172,44 eura. Zmluva o dielo ešte nie je účinná, verejnú súťaž totiž musí ešte odobriť riadiaci orgán.

Na rekonštrukciu úseku od osady Rudica – Fatimová až po najvyšší bod trasy s názvom Vrchhora získala krajská samospráva financie z Integrovaného regionálneho operačného programu. Celková výška výdavkov na projekt je približne 10,2 milióna eur, z toho 7,6 milióna eur predstavuje nenávratný finančný príspevok.

Čo bolo dôvodom zrušenia?

Krajská samospráva verejné obstarávanie na dodávateľa tretej etapy rekonštrukcie cesty II/511 opakovala, súťaž jej nariadil zrušiť Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO).

„Dôvodom na zrušenie súťaže na túto etapu rekonštrukcie bol podľa názoru ÚVO neprimeraný rozsah požiadaviek verejného obstarávateľa na predkladanie ponúk uchádzačov o zákazku a nedostatočné zdokumentovanie vyhodnotenia ponuky úspešného uchádzača, pričom tieto zistenia ÚVO mohli mať vplyv na výsledok predmetného verejného obstarávania,“ uviedla pred časom TASR hovorkyňa TSK Lenka Kukučková.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM