Veronika Kalinová Rôzne

Projekt z Moraviec porazil všetkých: Takáto novinka v meste vďaka výhre vyrastie...

V internetovom hlasovaní dostal projekt zo Zlatých Moraviec najviac hlasov spomedzi všetkých a získal tak dotáciu po výške 997 eur. Na čo sa získané financie použijú?

Ilustračný obrázok k článku Projekt z Moraviec porazil všetkých: Takáto novinka v meste vďaka výhre vyrastie...
Zdroj: Dnes24.sk

Všetci Zlatomoravčana, ktorí sa zapojili do internetového hlasovania, sa pričinili o to, aby projekt získal potrebné finančné prostriedky na obnovenie a zatraktívnenie náučného turistického chodníka Zlatými Moravcami. Za tento projekt hlasovalo až 1 024 ľudí. Spomedzi 24 projektov, zapojených do súťaže, získal projekt zo Zlatých Moraviec najviac hlasov a ďaleko presiahol druhý projekt v poradí, ktorý získal len 669 hlasov.

Hlavným aktérom projektu je poslanec mesta Zlaté Moravce Ľudovít Chládek. Získané financie sa použijú na úplnú obnovu jedenástich informačných tabúľ, na rekonštrukciu nevyužívanej telefónnej búdky na dizajnovo atraktívny informačný mobiliár a vyznačenie šesť kilometrov dlhého náučného turistického chodníka.

„Realizáciou projektu umožníme každému záujemcovi získať bez sprievodcu čo najkompletnejšie údaje o kultúrnych pamiatkach, parkoch, cintoríne a historickej Kalvárie mesta Zlaté Moravce. Náučný turistický chodník je určený hlavne pre turistov a návštevníkov mesta, všetkých občanov mesta a najmä ho budú využívať žiaci štyroch základných a študenti piatych stredných škôl Zlatých Moraviec na vyučovacích hodinách pri spoznávaní histórie svojho rodného mesta. Vydáme aj informačnú brožúru s fotografiami, mapou a s popisným textom o turistických zaujímavostiach Zlatých Moraviec a regiónu Horného Požitavia,“ opisuje Ľudovít Chládek v projekte.

Realizácie celkového projektu stojí 1 717 eur. Dotácia je vo výške 997 eur, pričom zvyšných 720 eur doloží mesto Zlaté Moravce.

Foto: Ľudovít Chládek

Obnovenie turistického chodníka v Zlatých Moravciach
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM