Peter Klimant Samospráva

Problém majú dôchodcovia i mamičky s kočíkmi: Ľudia sú rozhorčení, takéto priechody majú na ulici!

Obyvateľov Pribinovej ulici už dlhšie trápi problém s priechodmi pre chodcov. A aké na danom mieste takzvané zebry vlastne sú? Prakticky na celej ulici nie je ani jeden bezbariérový priechod. Svoje sťažnosti už adresovali aj na mesto.

Ilustračný obrázok k článku Problém majú dôchodcovia i mamičky s kočíkmi: Ľudia sú rozhorčení, takéto priechody majú na ulici!
Foto: Peter Klimant / Zdroj: Dnes24.sk

Na Pribinovej ulici sa nachádza hneď niekoľko priechodov pre chodcov. Ani jeden však nie je bezbariérový, čo komplikuje život miestnym obyvateľom. „Je to smutné, že nám to tu chýba. Ja neviem, že nad tým nerozmýšľali, keď sa to robilo. Je to nepríjemné pre nás starých ľudí, pre vozíčkárov aj kočíky majú problém,“ sťažuje sa obyvateľka Pribinovej ulici pani Helena (63).

Mestské zastupiteľstvo na problém upozornil aj dosluhujúci predseda Komisie dopravy a správy miestnych komunikácií – Ľudovít Chládek. Podľa jeho slov na komisii problém riešili už pred dvoma rokmi, no stále sa ho nepodarilo vyriešiť. „Občania sú rozhorčení, že na tejto ulici ešte v 21. storočí musia chodiť chodci, rodičia s kočíkmi, starí ľudia, bezvládni ľudia cez vysoké obrubníky. Nikde inde v meste takáto situácia nie je,“ povedal Chládek.

Komisia dopravy sa s problémom údajne obrátila i na Technické služby mesta, kde vraj dostali odpoveď, že keď mestskí poslanci schvália na tento konkrétny účel finančné prostriedky, tak sa to bude realizovať.

S podobnou odpoveďou prišla aj hovorkyňa mesta Mária Vozárová. „Tento návrh sme už ako jednu z možných požiadaviek do rozpočtu na rok 2015 zaslali na Finančné oddelenie. Potom už bude naozaj na poslancoch, ktorí budú rozhodovať o schvaľovaní rozpočtu, že či táto akcia sa do tohto rozpočtu a do plánu rekonštrukcií dostane,“ povedala Vozárová.

Prechody na Pribinovej ulici komplikujú život miestnym obyvateľom
2
Galéria
Foto: Peter Klimant / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM