Správy

Pripravte sa na divoké počasie: Pre náš okres už platí výstraha 2. stupňa!

Meteorológovia vystríhajú okres Zlaté Moravce pred búrkami. Medzičasom zvýšili stupeň výstrahy.

Ilustračný obrázok k článku Pripravte sa na divoké počasie: Pre náš okres už platí výstraha 2. stupňa!
6
Galéria
Zdroj: TASR

Meteorológovia nás varujú pred nepríjemným počasím. Slovenský hydrometeorologický ústav totiž na svojom webe shmu.sk vydal pre Zlatomoravecký okres výstrahu druhého stupňa pred búrkami, a to na stredu 5. júna 2019 od 14.00 do 16:00 hod. O deň neskôr bude platiť výstraha prvého stupňa od 9:00 hod. do 21:00 hod..

„V okrese Zlaté Moravce je zvýšená pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ upozorňujú odborníci zo SHMÚ.

Meteorológovia ďalej uviedli, že s búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 30 – 50 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 – 20 m/s (65 – 70 km/h).

Intenzita sprievodných javov je podľa nich v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Ako doplnil SHMÚ, pri spomínaných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov).

Foto: ilustračné

Búrky
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM