Richard Pročka Rôzne

Primátor sľubuje ďalšieho investora! Vráti sa výroba obuvi?

Zlatomoravský primátor Peter Lednár prezradil, kde bol 24. augusta, v čase rokovania mestského zastupiteľstva. Napriek tomu, že tento dátum si stanovil sám, odišiel zo zasadnutia po necelých dvoch hodinách. Rokoval s investorom na výrobu obuvi.

Primátor Peter Lednár na tlačovke 5. septembra médiám prezradil dôvod svojho odchodu z augustového rokovania zastupiteľstva. Mal stretnutie s česko-talianskym investorom. Jedná sa o obuvnícku firmu. Do Zlatých Moraviec má priniesť 400 nových pracovných miest, zväčša pre ženy.

„Investor prinesie do Zlatých Moraviec návrat obuvníckeho priemyslu,“ povedal primátor Peter Lednár. S investorom, podľa jeho slov, rokoval koncom augusta v Bratislave a v Břeclavi. Názov firmy prezradiť nechce až do doby definitívnej dohody.

„Viac–menej sme si padli do oka, aj ma poznali aj ja som ich poznal, vedel som s kým hovorím. Ale dohodli sme sa, že pokiaľ nebudú ukončené tieto jednania, nebudeme spomínať ani firmy, ani mená.“ Uviedol primátor.

„Som presvedčený, že ten počet ľudí, s ktorými oni uvažujú, vieme zohnať tu z nášho okolia a z mesta Zlaté Moravce. Všetci si pamätáme, že keď tu šľapala kedysi „Baťovka“, teda Závody 29. augusta, tak tu bolo vyše tisíc ľudí. Tu bolo kopu ľudí ktorí tomu rozumejú, ktorí majú k tomu vzťah. Tento pozitívny vzťah sa preniesol na ich vnukov a tak ďalej,“ zdôraznil Lednár. Predpokladá, že rokovania budú mať kladný výsledok. Firma podľa neho uvažuje nad zriadením štyroch dielní na výrobu obuvi.

Pritom Lednár ešte v júni vyhlasoval, že vo veľkého investora je škoda dúfať. „Ľudia majú predstavu, že príde veľký investor a zamestná pár tisíc ľudí. To je škoda dúfať,“ povedal. Podľa neho je momentálny trend skôr v podobe menších podnikateľov, ktorí núkajú zopár pracovných miest. Zdá sa, že trend je dnes iný.

[color=#ff0000]­Záujem Talianov o Moravce[/color] Do regiónu by mala priniesť stovky pracovných miest aj ďalšia firma s orientáciou na výrobu chladničiek. Taliansky investor Zanette Prefabbricatti by chcel závod postaviť na zelenej ploche v blízkosti bývalého Calexu. Podľa Lednára by malo by ísť o tri podniky vedľa seba. Firma sa chce okrem výroby orientovať aj na výskum a vývoj, v tejto oblasti by zamestnala 80 ľudí. Či nakoniec do Zlatých Moraviec investor príde, bude vo veľkej miere závisieť od toho, či získa štátne stimuly.

Autor: Anna Mondočková

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM