Rôzne

Príjemná novinka v Jedľových Kostoľanoch: V dedinke vznikol odpočinkový posed

Jedľové Kostoľany sa môžu pochváliť zaujímavou novinkou. Pri potôčiku Želena bolo vytvorené príjemné miesto pre odpočinok, posedenie a opekanie. Pozrite sa, ako to tam vyzerá.

Ilustračný obrázok k článku Príjemná novinka v Jedľových Kostoľanoch: V dedinke vznikol odpočinkový posed
5
Galéria
Zdroj: Jedľové Kostoľany

Ako informovalo vedenie obce Jedľové Kostoľany, pod bytovkou č.32 pri potôčiku Želena bolo nedávno vytvorené príjemné miesto pre odpočinok, posedenie a opekanie.

„Tento priestor svojpomocne upravili a vybudovali p. Karol Psota a podnájomníci bytovky so súhlasom majiteľov priľahlých pozemkov. Finančnú a materiálnu pomoc poskytol OcÚ J.Kostoľany, ktorý rovnako zabezpečil aj odvoz odpadu, vzniknutého pri úpravách,“ informovalo vedenie obci, podľa ktorej na upravenom úseku potoka budú časom skúšobne nasadené aj ryby.

Potok Želena je pravostranný prítok Žitavy, ktorý pramení severne nad Drienovským štálom. „Pamätníci spomínajú na časy, keď tu žili pstruhy a aj raky, no vďaka prírodným a umelým prekážkam na toku a najmä z dôvodu znečisťovania toku, spôsobeného činnosťou človeka, bol život z potoka vytlačený,“ dodáva obec. Po úspešnom nasadení rýb by sa tak život do potoka mohol vrátiť.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM