Správy

Pellegrini navštívi okres Zlaté Moravce: Zúčastní sa známeho spomienkového pochodu

Predseda vlády Slovenskej republiky Peter Pellegrini navštívi náš okres. Potvrdil účasť na známej spomienkovej akcii.

Ilustračný obrázok k článku Pellegrini navštívi okres Zlaté Moravce: Zúčastní sa známeho spomienkového pochodu
10
Galéria
Zdroj: TASR

V poradí 31. ročník známeho turistického pochodu „Náučným partizánským chodníkom Zlatno – Skýcov" sa bude konať v sobotu 24. augusta.

Ide o udalosť, ktorá sa organizuje každý rok ako spomienková akcia na Slovenské národné povstanie, ktoré sa odohralo pred 75 rokmi.

Tento rok sa ho plánuje zúčastniť priamo aj predseda vlády Slovenskej republiky Peter Pellegrini. Informoval o tom starosta obce Skýcov Tomáš Kolembus.

„Dnes (20.8.2019) nám potvrdili z Úradu vlády SR, že sobotného 31. ročníka Náučného partizánskeho chodníka Zlatno – Skýcov sa zúčastní aj predseda vlády SR Peter Pellegrini,“ uviedol Kolembus.

Ide o prvú premiérsku návštevu priamo na pochode v jej 31-ročnej histórii. „Veľmi sa tešíme, že ako prvý premiér SR v rámci 31. ročnej histórie NPCH bude aj pochodovať spolu so všetkými účastníkmi na Zlatno,“ povedal starosta Skýcova.

Viac o tomto podujatí, o samotnom programe a jeho histórii si môžete prečítať v našom článku – Spomienka na výročie SNP: Partizánske obce pripravujú tradičný turistický pochod

Foto: ilustračné

Peter Pellegrini
10
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM