Peter Klimant Samospráva

Pred Vianocami padne dôležité rozhodnutie: Skončia Záhradnícke služby mesta?

Dlhodobo sa topí v problémoch. Mestský podnik Záhradnícke služby a jeho dlhy robia vrásky na čele predstaviteľom mesta nejeden rôčik. O jeho konečnom osude sa bude rozhodovať už čoskoro.

Ilustračný obrázok k článku Pred Vianocami padne dôležité rozhodnutie: Skončia Záhradnícke služby mesta?
Foto: Peter Klimant / Zdroj: Dnes24.sk

Mestskí poslanci spoločne so zastupujúcou primátorkou Martou Balážovou sa stretnú poslednýkrát v tomto roku. Čaká na nich v poradí 12. zasadnutie Mestského zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční vo štvrtok o 12:00 hodine v obradnej sále Mestského strediska kultúry a športu v Zlatých Moravciach. Na programe majú celkovo 53 bodov.

Poslanci budú vo štvrtok rozhodovať aj o osude Záhradníckych služieb. Tento mestský podnik dlhodobo trápia veľké finančné ťažkosti. V minulosti mal dokonca problémy s vyplácaním miezd svojich zamestnancov a nechýbali ani opletačky s exekútorom.

O jeho osude sa hovorilo už na novembrovom zasadnutí, kde viackrát padlo, že problém so zadĺženým podnikom by mohol byť vyriešený do konca roka. „Zatiaľ ostáva otázka, či vlastne ponechať Záhradnícke služby len s tým, že vlastne činnosti prejdú na Technické služby, alebo navrhneme zánik organizácie s prechodom práva povinností na mesto,“ povedala ešte v novembri Iveta Szobiová, šéfka oddelenia financií a rozpočtu mesta.

Podľa plánu štvrtkového rokovania je však už teraz zrejmé, ako sa mesto nakoniec rozhodlo. Pred poslancov pôjde na schválenie návrh na zrušenie príspevkovej organizácie Záhradnícke služby Zlatých Moraviec. Tí nakoniec rozhodnú, či podnik prežije alebo nie. Minimálne jeden z poslancov bude určite hlasovať za jeho zrušenie. „Budem hlasovať za zrušenie, pretože v súčastnosti už nie je iná možnosť, ako zvrátiť tento stav. Tak malé mesto nemusí mat päť mestských podnikov. Je to luxus, ktorý si momentálne nemôžme dovoliť,“ prezradil nám svoj názor poslanec Michal Cimmermann.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM