Správy

Pozor, náš okres čakajú extrémne mrazy: Ortuť teplomera by mala klesnúť na -27°C!

Ak ste si mysleli, že víkend bol extrémne mrazivý, mýlili ste sa. V najbližšie hodiny prituhne ešte viac! Meteorológovia vydali pre okres Zlaté Moravce výstrahu druhého stupňa pred nízkymi teplotami.

Ilustračný obrázok k článku Pozor, náš okres čakajú extrémne mrazy: Ortuť teplomera by mala klesnúť na -27°C!
Zdroj: TASR

Výstraha druhého stupňa pred nízkymi teplotami platí v okrese Zlaté Moravce od dnešného dňa 21:00 hodiny a potrvá do utorka 09:00 hodiny. „V okrese Zlaté Moravce sa miestami očakáva dosiahnutie minimálnej vzduchu –20 – –27 °C,“ varujú meteorológovia zo SHMÚ.

Silný mráz podľa ich vyjadrenia predstavuje nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch. „Očakávaný mráz je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý a pravdepodobnosť poškodenia organizmu je vysoká,“ dvíhajú varovný prst. Rovnaká výstraha bude platiť aj ďalej počas týždňa, od utorka 21:00 hodiny do stredy 09:00 hodiny.

To však nie je všetko. Stále je pre náš okres v platnosti aj výstraha prvého stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi, platí dnes do 17:00 hodiny. „V okrese Zlaté Moravce sa miestami očakáva tvorba snehových jazykov a závejov. Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity,“ informujú odborníci zo SHMÚ.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM