Kristína Striešková Rôzne

Poslanec Procházka so študentmi, starostami a s hudobným zakončením

Vianočné Randevú, ktoré prebiehalo počas 20. decembra, bolo spojením príjemnej vianočnej atmosféry, prednášok, živých diskusií, ale aj politických stretnutí.

Ako prvý bod programu bola návšteva poslanca NR SR v Gymnáziu Janka Kráľa, kde sa spolu so študentami rozprával na témy demokracie, zastupiteľstva, uplatňovania poslaneckého mandátu, eurovalu, zdravotníctva alebo školstva. V otvorenej diskusii mali študenti priestor na otázky a bravúrne odpovede poslanca odmenili na záver veľkým potleskom.

Na pozvanie starostky obce Hosťovce sa poslanec zúčastnil aj na rokovaní Požitavského regionálneho združenia starostov obcí zo Zlatomoravecka, v Hoteli Národný dom v Topoľčiankach. Poslanci diskutovali so starostami o rozvoji vidieka, o novom prerozdelení daní a schvaľovaní zákonov v NR SR ohľadne fungovania samosprávy. Stretnutia sa okrem predsedu OC KDH v Zlatých Moravciach Miroslava Kráľa zúčastnil aj poslanec NR SR za KDH Marián Radošovský.

Záverečným stretnutím bola účasť na Vianočnom Randevú spolu s poslancami KDH v Hoteli ViOn. Na vianočnom stretnutí vystúpil operný spevák Marek Pobuda a Adriana Kráľová. Okrem otázok účastníkov rozoberal poslanec aj porovnávanie prežívania Vianoc počas svojho detstva a prežívanie sviatkov so svojou rodinou v súčasnosti. Na záver zaprial všetkým požehnané vianočné sviatky a Randevú sa ukončilo Tichou nocou so sviečkami v rukách a prianím „Daj Boh šťastia tejto zemi“ Zlatomoravecku.

Zdroj: www.kdhzm.sk

Vianocne_Randevu
9
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM