Krimi

Polícia kontrolovala pobyt cudzincov v Moravciach: Odhalila nelegálnu prácu, FOTO

Policajti cudzineckej polície z Nitry realizovali v pondelok bezpečnostno-represívnu akciu s názvom Kompenzačné opatrenia. Čo sa udialo?

Ilustračný obrázok k článku Polícia kontrolovala pobyt cudzincov v Moravciach: Odhalila nelegálnu prácu, FOTO
2
Galéria
Zdroj: TASR

V objekte jednej spoločnosti v Zlatých Moravciach natrafili policajti na cudzincov, ktorí sa síce na Slovensku nachádzali oprávnene, avšak pri kontrole bolo zistené, že vykonávajú nelegálnu prácu. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Na policajné oddelenie policajti predviedli dvoch Srbov, jedného občana Bosny a Hercegoviny a troch Macedónčanov. „Za nelegálnu prácu im bolo vydané rozhodnutie o administratívnom vyhostení so zákazom vstupu na dobu jedného roka a určená 15-dňová lehota na vycestovanie,“ spresnila Baloghová.

Hlavným cieľom takýchto akcií je podľa polície kontrola oprávnenosti pobytu cudzincov. Taktiež kontrola nelegálneho zamestnávania cudzincov, dodržiavanie pobytového režimu cudzincov, dodržiavanie povinností iných právnických osôb v zmysle zákona o pobyte cudzincov či kontrola miest a objektov, kde je predpoklad neoprávneného zdržiavania sa cudzincov na území SR.

V prípadoch zamestnávateľov, ktorí cudzincov nelegálne zamestnávali, konajú príslušné inšpektoráty práce a po vykonaní úkonov nie je vylúčené aj konanie polície voči osobám zodpovedným za nelegálne zamestnávanie cudzincov na území Slovenska,“ uviedla Baloghová.

Polícia kontrolovala pobyt cudzincov v Moravciach, odhalila nelegálnu prácu
2
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM