Správy

Podali pomocnú ruku ľuďom v núdzi: Zamestnanci nemocnice urobili zbierku

Zamestnanci Nemocnice Zlaté Moravce sa v predvianočnom období zapojili do charitatívnej akcie, ktorú organizovala NADÁCIA AGEL. Pre ľudí bez domova zozbierali viac ako 250 kilogramov s oblečenia, obuvi a posteľnej bielizne.

Ilustračný obrázok k článku Podali pomocnú ruku ľuďom v núdzi: Zamestnanci nemocnice urobili zbierku
Zdroj: Nemocnica Zlaté Moravce

Vyzbierané veci si prevzali zamestnanci nitrianskeho azylového domu pre bezdomovcov, ktorí ich v chladných zimných dňoch rozdávajú ľuďom bez domova. Ako uviedla spoločnosť AGEL, oblečenie a iné potrebné veci, ktoré v uplynulých týždňoch zhromaždili zamestnanci Nemocnice Zlaté Moravce, počas tohtoročnej zimy pomôžu mnohým ľuďom bez domova v ťažkej životnej a finančnej situácii, ktorí svoje útočisko nájdu v nitrianskom azylovom dome pre bezdomovcov.

„Do vianočného zberu šatstva, ktorú NADÁCIA AGEL každoročne usporadúva, sa zamestnanci zlatomoraveckej nemocnice zapojili po prvýkrát. Prostredníctvom tejto charitatívnej akcie spoločnými silami vyzbierali viac ako 250 kg šatstva, bielizne a obuvi pre ľudí v zlej sociálnej situácii a bez domova,“ informovala Alžbeta Sivá zo spoločnosti AGEL.

Ako ďalej povedala, vyzbieraná charitatívna pomoc bola priamo dovezená sociálnym pracovníkom a zamestnancom azylového domu pre bezdomovcov, ktorí oblečenie a obuv v najbližších týždňoch ďalej rozdistribuujú všetkým žiadateľom o materiálnu pomoc.

„Veľmi ma teší, že aj v dnešných časoch sa vždy nájdu ľudia, ktorí chcú pomáhať a potom je o to krajšie obdarovať. Naša práca má veľký význam, pretože v regiónoch žije mnoho ľudí, ktorí potrebujú pomoc. Všetky naše nadačné aktivity v spolupráci s nemocnicami budú pokračovať aj v budúcom roku, chystáme sa zaviesť aj nový projekt na podporu talentovaných detí zo sociálne znevýhodnených rodín,“ povedala správkyňa NADÁCIE AGEL Ivana Janzová.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM