Samospráva

Pocta pre Moravce: V súťaži Enviromesto 2019 získali čestné uznanie

Mesto Zlaté Moravce sa zapojilo do súťaže Enviromesto 2019. Zástupcovia mesta si z vyhodnotenia odniesli čestné uznanie. Za čo presne bolo získané?

Ilustračný obrázok k článku Pocta pre Moravce: V súťaži Enviromesto 2019 získali čestné uznanie
1
Galéria

V poradí 2. ročník súťaže Enviromesto 2019 sa konal v období od 2. mája do 1. októbra 2019. Súťaž vyhlasuje Ministerstvo životného prostredia SR a Slovenská agentúra životného prostredia.

Jej cieľom je oceniť a zviditeľniť mestá, ktoré aktívne uplatňujú environmentálnu politiku nielen vo svojich rozvojových dokumentoch, ale najmä v reálnom živote.

Do druhého ročníka sa zapojilo 22 samospráva, medzi nimi aj mesto Zlaté Moravce. To sa so svojimi zrealizovanými projektmi prezentovalo vo všetkých súťažných oblastiach – Prechod na zelené a obehové hospodárstvo; Ochrana ovzdušia; Ochrana prírody a krajiny, zelená infraštruktúra; Adaptácia a zmierňovanie dopadov zmeny klímy.

Ako informovalo mesto na svojom webe, víťazstvo nedosiahlo v žiadnej oblasti. Napriek tomu bol Zlatým Moravciam udelené čestné uznanie.

Zlatomoravecká samospráva ho získalo za aktívny prístup pri riešení enviromentálnych problémov mesta.

„Je to pre nás veľká pocta a akýsi znak toho, že sa v oblasti ochrany životného prostredia uberáme dobrým smerom. V našom snažení budeme, samozrejme, pokračovať aj naďalej. Len nedávno sme v Zlatých Moravciach vyhlásili stav klimatickej núdze, ktorý je spojený s postupným zavádzaním viacerých opatrení zameraných na zmiernenie dopadu klimatických zmien. Dúfame, že v tom budeme úspešní,“ vyjadril sa viceprimátor Zlatých Moraviec Marek Holub.

Foto: ilustračné

Čestné uznanie za aktívny prístup pri riešení enviromentálnych problémov mesta.
1
Galéria
Zdroj: Mesto Zlaté Moravce
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM