Peter Klimant Správy

Počet chorých na chrípku neustále rastie: V Nitrianskom kraji sa zatvárali ďalšie školy

Počet chrípkových ochorení v Nitrianskom kraji neustále rastie. Pre vysokú chorobnosť boli aj v priebehu tohto týždňa zatvorené ďalšie školy.

Ilustračný obrázok k článku Počet chorých na chrípku neustále rastie: V Nitrianskom kraji sa zatvárali ďalšie školy
Zdroj: TASR

Počet chrípkových ochorení v Nitrianskom kraji neustále rastie. Pre vysokú chorobnosť bolo v priebehu tohto týždňa zatvorených šesť základných škôl a päť škôlok v okresoch Nitra, Nové Zámky, Levice a Šaľa.

Ako informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre, celkovo bolo v šiestom kalendárnom týždni hlásených 11 343 akútnych respiračných ochorení, z tohto počtu šlo o chrípku v 1 830 prípadoch. “Oproti minulému kalendárnemu týždňu to predstavuje nárast chrípky a chrípke podobných ochorení o 29,6 percenta,” uvádza sa v správe RÚVZ v Nitre.

Najviac chorých bolo v skupine detí do päť rokov. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 214 osôb. Z celkového počtu hlásených ochorení bolo 49,5 percenta zápalov prínosových dutín, 19,6 percenta zápalov pľúc a 30,8 percenta zápalov stredného ucha. Ochorenia hlásilo 77 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 69 percent lekárov pre dospelých.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM