Peter Klimant Správy

Perinbaba sa v Moravciach vyšantí: Očakáva sa, že spadne až 25 centimetrov snehu!

Pripravte sa na poriadnu snehovú nádielku! Meteorológovia varujú, že napadnúť u nás môžu až desiatky centimetrov snehu. Vydali preto výstrahu pred snežením, ale aj snehovými jazykmi a závejmi.

Ilustračný obrázok k článku Perinbaba sa v Moravciach vyšantí: Očakáva sa, že spadne až 25 centimetrov snehu!
Zdroj: TASR

Návrat nefalšovaného zimného počasia! Perinbaba má u nás poriadne vyvádzať a napadnúť má nemálo čerstvej bielej periny. „V okrese Zlaté Moravce sa miestami čakáva výskyt sneženia pri ktorom spadne 15 – 25 cm nového snehu,“ uvádzajú meteorológovia zo SHMÚ.

Uvedená výška nového snehu podľa ich slov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb), je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Pre náš okres preto vydali výstrahu prvého stupňa pred snežením. Tá platí v piatok od 6:00 do soboty 6:00.

Zároveň pre náš okres platí aj ďalšia výstraha. Jedná sa o upozornenie pred snehovými jazykmi a závejmi. “Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity,” informuje SHMÚ. Táto výstraha je v platnosti až do soboty 31.januára 00:00 hod.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM