Peter Klimant Samospráva

Obyvatelia prvomájky prosia mesto o pomoc: Obávajú sa o svoju bezpečnosť!

Skupina obyvateľov z Ulice 1. mája sa obrátila na mesto so žiadosťou o pomoc. Obávajú sa totiž o svoju bezpečnosť. Čo na ich žiadosť hovorí radnica?

Ilustračný obrázok k článku Obyvatelia prvomájky prosia mesto o pomoc: Obávajú sa o svoju bezpečnosť!
Foto: Peter Klimant / Zdroj: Dnes24.sk

Skupinu obyvateľov žijúcich na Ulici 1. mája trápi už dlhšie problém s bezpečnosťou v okolí ich bytovky. Celú vec sa preto rozhodli riešiť priamo cez mesto. Spísali žiadosť, ktorú zaslali na zlatomoraveckú radnicu. V nej žiadajú, aby mesto spravilo konkrétne kroky na zvýšenie bezpečnosti v ich lokalite.

Osvetlenie a častejšie kontroly polície

„Z dôvodu zvyšujúceho sa počtu krádeží a pohybu podozrivých osôb v pivničných priestoroch a v okolí bytového domu č 27. – 35.v Zlatých Moravciach, vás týmto žiadame o zavedenie pouličného osvetlenia za uvedený bytový dom, nakoľko sa tam žiadne osvetlenie nenachádza a je tam úplná tma, čím často dochádza k protiprávnemu konaniu a ohrozeniu bezpečnosti občanov Zlatých Moraviec. Zároveň žiadame o zvýšený výkon kontrolnej činnosti hliadkami mestskej polície,“ uvádza sa v ich žiadosti, ktorú podpísalo celkovo štrnásť ľudí.

Mesto následne občanov prvomájky informovalo, že žiadosť postúpilo na Technické služby mesta a informovalo i mestskú políciu. Dočkajú sa však naplnenia svojej žiadosti? Zisťovali sme bližšie na radnici.

Kontrol by sa dočkať mali

Občania Ulice 1. mája by sa podľa vyjadrenia kompetentných mali dočkať častejších kontrol zo strany mestskej polície. „Pokiaľ ide o hliadky Mestskej polície, tento problém bol zaslaný na vedomie aj Mestskej polícii s pokynom na vykonávanie častejších kontrol,“ vyjadrila sa Ingrid Streďanská zo zlatomoraveckej radnice.

Čo sa však týka pouličného osvetlenia, tu ide o beh na dlhšiu trať. „Problematika verejného osvetlenia na Ul. 1.mája bude zaradená do programu najbližšieho rokovania Komisie výstavby, územného plánovania a životného prostredia, pričom podľa odporúčania alebo neodporúčania tejto Komisie bude následne táto problematika postúpená ďalším komisiám na vyjadrenie,“ uviedla Streďanská.

V súčasnosti tak mesto nevie povedať, či sa občania reálne dočkajú nového osvetlenia. Až po tom, čo problém prejde všetkými potrebnými komisiami, bude návrh na nové osvetlenie predložený pred mestské zastupiteľstvo. Až poslanci rozhodnú, či sa osvetlenie zavedie alebo nie.

Na fotke: bytovka č 27. – 35.

Môže vás zaujímať:

Mesto vysadilo alej mladých stromčekov, tie sú však fuč: Kam sa podeli javory z centra Moraviec?!

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM