Veronika Kalinová Rôzne

Obľúbené miesta stretávok budú v meste aj tento rok: Zlatomoravské reštaurácie už môžu žiadať o letné terasy

V Zlatých Moravciach už môžu podnikatelia vlastniaci reštaurácie a podniky podávať žiadosti pre letné terasy. Mesto totiž musí na letné sedenie vydať povolenie, ktoré môže trvať aj vyše mesiaca.

Ilustračný obrázok k článku Obľúbené miesta stretávok budú v meste aj tento rok: Zlatomoravské reštaurácie už môžu žiadať o letné terasy
Zdroj: Dnes24.sk

Podnikatelia z oblasti poskytovania reštauračných služieb, ktorí majú záujem prevádzkovať letné terasy, už môžu podávať žiadosti na oddelení investičnej výstavby a hospodárskej činnosti Mestského úradu v Zlatých Moravciach.

Popri žiadosti je potrebné zaplatiť poplatok vo výške 80 eur a daň podľa veľkosti plochy. Tá je rôzna, záleží od toho, či je terasa v centre mesta, alebo nie. Do centra spadajú ulice ako Nám. A. Hlinku, Bernolákova, Župná, A. Kmeťa, Poštová, Sama Chalupku, Hviezdoslavova, Migazziho, J. Kráľa, Robotnícka, Duklianska, Továrenská a 1. mája. Na ostatných uliciach a v mestských častiach Chyzerovce a Prílepy je daň vo výške 0,10 € za m2 za rovnakých podmienok.

Letné terasy je možné povoliť za obdobie od 1. apríla. Viac informácií získate na úradnej tabuli mesta.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM