Samospráva

Občan sa sťažoval na ničenie trávnika vozidlami: Ako reagovalo mesto?

Trávnik pri Tekovskej bytovke už dlhšie brázdili vodiči so svojimi autami. Jeden z občanov podal na mesto sťažnosť. Ako to dopadlo?

Ilustračný obrázok k článku Občan sa sťažoval na ničenie trávnika vozidlami: Ako reagovalo mesto?
Zdroj: Mesto Zlaté Moravce

Občan Peter sa rozhodol obrátiť na samosprávu prostredníctvom online služby Odkaz pre starostu. Mesto informoval o probléme, ktorý sa už dlhšie mal vyskytovať na trávniku vedľa Tekovskej bytovky. Po tráve sa mali premávať autá, ktoré si tak skracovali cestu medzi bytovkami. Na trávnatom mieste dokonca vznikli koľaje od vozidiel. „Je tento chodník vedený ako cesta?“ Pýtal sa.

Vo svojom príspevku upozornil, že predmetný pozemok je vo vlastníctve mesta. „Mesto by sa malo postarať, aby táto zeleň nebola devastovaná. Stačí správne umiestniť zábrany a žiadne auto tadiaľ neprejde,“ upozorňoval Peter.

Vec začala riešiť Mestská polícia. Jej náčelník Marián Takáč najskôr prisľúbil, že priestor bude častejšie monitorovaný hliadkou mestskej polície. Nakoniec sa však celý problém vyriešil podľa predstáv nespokojného občana. „Mesto Zlaté Moravce osadilo zábrany, ktoré zabraňujú prejazdu motorových vozidiel cez verejnú zeleň,“ uviedol Marián Takáč.

Podľa Petra nasledovalo ešte niekoľko pokusov o obídenie nových zábran zo strany nezodpovedných vodičov, situácia sa ale podľa jeho slov omnoho zlepšila. „Niektorí majitelia terénnych vozidiel prechádzali povedľa zábran, ale už to prestalo. Ďakujem za rýchle vyriešenie,“ napísal Peter.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM