Samospráva

Novinka u mestských policajtov: Samospráva im zakúpila nové služobné vozidlo

Zlatomoravskí mestskí muži zákona sa môžu pochváliť novým služobným vozidlom. To staré už postupne dosluhuje, stále však bude využívané.

Ilustračný obrázok k článku Novinka u mestských policajtov: Samospráva im zakúpila nové služobné vozidlo
Zdroj: Mesto Zlaté Moravce

Ako informoval zlatomoravský magistrát, nové služobné vozidlo bolo pre mestských policajtov zakúpené v mesiaci júl. Ide o automobil Dacia Duster.

„S týmto modelom sme mali doposiaľ dobré skúsenosti, preto sme si ho vybrali opäť, s čím bola stotožnená aj príslušná odborná komisia mestského zastupiteľstva,“ vyjadril sa Marián Takáč, náčelník mestskej polície.

Podľa informácií od samosprávy bolo toto auto zakúpené na leasing v hodnote 18 050 eur. „V tejto sume je zahrnutá akontácia a 48 mesačných splátok. Ďalších vyše 2050 eur stál maják aj s príslušenstvom. Označenie auta farbami zlatomoravskej mestskej polície vyšlo na sumu 200 eur,“ uviedlo mesto.

Ako povedal náčelník Takáč, toto vozidlo bolo zakúpené najmä pre ľudí, aby mestská polícia mohla byť plne nápomocná pri riešení ich problémov a na to pri svojich výjazdoch potrebuje spoľahlivý automobil.

„Každé jedno oznámenie od občanov na linke 159 je potrebné preveriť. Hliadka musí dôjsť na miesto a zistiť, čo sa deje. A na to je používané služobné auto,“ vysvetľuje.

Ako ďalej uviedol, pôvodná Dacia, ktorú mestská polícia využíva od roku 2011 a má najazdených viac ako 230-tisíc kilometrov, ostáva v rukách mestskej polície.

Bude slúžiť ako náhradné vozidlo. Nápomocné môže byť aj pri rôznych väčších podujatiach, ako napríklad pri Zlatomoraveckom jarmoku, kde môže pomôcť pri uzatváraní cesty.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM