Peter Klimant Krimi

Nové informácie o nešťastí na rýchlostnej ceste: Čo sa na R1 udialo?!

V prípade dnešnej tragickej dopravnej nehody na rýchlostnej ceste medzi Nitrou a Zlatými Moravcami sú už známe nové detaily. Prečítajte si, čo sa na ceste R1 udialo...

Ilustračný obrázok k článku Nové informácie o nešťastí na rýchlostnej ceste: Čo sa na R1 udialo?!
Zdroj: TASR

Úsek rýchlostnej cesty R1 medzi Nitrou a Banskou Bystricou, ktorý bol uzavretý z dôvodu dopravnej nehody v katastrálnom území obce Čaradice, je opäť plne prejazdný bez ďalšieho obmedzenia. Dopravná nehoda je v štádiu policajného vyšetrovania.

Pri nehode zahynul 52-ročný vodič dodávkového vozidla z okresu Nové Zámky, ktorý podľa polície pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky. „Dôsledkom toho narazil do zadnej časti návesu nákladného auta idúceho pred ním,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová. Vodič kamióna sa pri nehode nezranil.

Dopravná nehoda sa stala na 71. kilometri rýchlostnej cesty R1 v smere od Nitry. Predchádzala jej reťazová kolízia šiestich osobných motorových vozidiel. Do vozidla Kia Ceed narazilo zozadu vozidlo Škoda Rapid, ktoré po náraze vymrštilo z cesty, kde zostalo prevrátené na streche. Ani jeden z vodičov sa nezranil. Následne do vozidla Honda CRV narazilo auto Mercedes Vito, v ktorom sa viezlo osem ľudí. Vodič Mercedesu vyviazol z nehody bez zranení, sedem spolujazdkýň so zraneniami previezli do nemocnice. Vodič Hondy utrpel ťažké zranenia.

„Ani u jedného z vodičov policajti alkohol pri dychovej skúške nezistili. Ďalšie kolízie, ktoré na tejto ceste vznikli, boli vyhodnotené ako škodové udalosti,“ konštatovala Bruchterová.

Príčina, ako aj miera zavinenia pri dopravných nehodách je v súčasnosti v štádiu vyšetrovania. K vyšetrovaniu dopravnej nehody bol prizvaný aj znalec z odboru cestnej dopravy.

FOTOGALÉRIA z miesta: Zábery z nešťastia na rýchlostnej ceste R1
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM