Správy

Nič nenechali na náhodu: Nemocnica je pripravená na tretiu vlnu

Nemocnica v Zlatých Moravciach vzhľadom na predpokladaný vývoj situácie v najbližších týždňoch aktualizovala svoj pandemický plán.

Ilustračný obrázok k článku Nič nenechali na náhodu: Nemocnica je pripravená na tretiu vlnu
Zdroj: Dnes24.sk

Nemocnica Agel v Zlatých Moravciach je na tretiu vlnu pandémie pripravená.

Počas odborného stretnutia krízových štábov obcí a miest so zástupcami subjektov plniacich úlohy hospodárskej mobilizácie, civilnej ochrany obyvateľstva a plánovania, ochrany kritickej infraštruktúry, správy materiálu civilnej ochrany a humanitárnej pomoci v územnom obvode Zlaté Moravce to potvrdila riaditeľka nemocnice Nina Horniaková.

Bez hospitalizácie

„Riešili sme otázky logistiky, vzájomnej pomoci a spolupráce pri nakladaní a zásobovaní s ochrannými pomôckami, testovaní aj očkovaní. Zhodnotili sme skúsenosti a nové praktické poznatky z uplynulej vlny pandémie,“ povedala.

Aktuálna pandemická situácia v regióne je priaznivá, nemocnica počas letných mesiacov nemala žiadneho hospitalizovaného pacienta s potvrdením ochorenia COVID-19.

Prečítajte si tiež

Očkovanie zamestnancov

„Vzhľadom na predpokladaný vývoj situácie v najbližších týždňoch sme aktualizovali náš pandemický plán, zrevidovali sme technické a technologické vybavenie, zásobili sa dostatočným množstvom ochranných osobných pomôcok, udržujeme lôžkový fond vyčlenený na starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19,“ skonštatovala riaditeľka nemocnice.

Nemocnica v rámci eliminácie ťažkých dôsledkov pandémie zabezpečila očkovanie pre všetkých zamestnancov, ktorí prejavili o vakcináciu záujem. Stav zaočkovanosti zamestnancov proti novému koronavírusu je aktuálne 76 percent.

Nemocnica stále realizuje aj očkovanie pre verejnosť, každý deň je zabezpečené aj testovanie záujemcov.

Chystáte sa na dovolenku do Talianska, Chorvátska či Egypta? Viac o aktuálnych opatreniach v dovolenkových destináciách sa dočítate aj v kategórii Cestovanie.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie zaujímavé čítanie

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM