Peter Klimant Rôzne

Netradičný spoj počas Dňa otvorených dverí v Národnom žrebčíne: Do Topoľčianok zavíta špeciálny vlak

V našich končinách sa už čoskoro bude konať veľká udalosť. Národný žrebčín pripravuje svoj populárny Deň otvorených dverí. Pri tejto príležitosti zavíta do Topoľčianok špeciálny vlak.

Ilustračný obrázok k článku Netradičný spoj počas Dňa otvorených dverí v Národnom žrebčíne: Do Topoľčianok zavíta špeciálny vlak
Zdroj: TASR

V nedeľu 1. mája sa v Národnom žrebčíne v neďalekých Topoľčiankach uskutoční ďalší ročník otvorenia novej jazdeckej, turistickej a chovateľskej sezóny – Deň otvorených dverí.

Pri tejto príležitosti zavíta do Topoľčianok špeciálny vlak, ktorý prinesie do žrebčína turistov priamo z Bratislavy. Akciu pod názvom „Motorákom za koníkom do Topoľčianok“ pripravili nadšenci z Klubu priateľov histórie železničnej dopravy. Vlak vyrazí z hlavnej stanice Bratislava prvého mája o 8:00 hodine ráno. Zviesť sa ním môže každý. V prípade záujmu treba kontaktovať Klub priateľov histórie železničnej dopravy.

Počas Dňa otvorených dverí čaká na návštevníkov bohatý program. O 9.00 hodine sa bude konať slávnostné otvorenie jazdiarne a hipologickej expozície. O hodinu na to, čiže o 10.00 hod., sa začnú verejné tréningy športových koní. Slávnostný galaprogram je naplánovaný na štrnástu hodinu. Návštevníci si budú môcť pozrieť jazdiarne a hipologické múzeum.

Foto: ilustračné

Môže vás zaujímať:

Milovníci fotografie si prídu na svoje: V Topoľčiankach sa uskutoční Medzinárodná fotografická výstava

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM