Peter Klimant Rôzne

Neďaleko Moraviec predstavili DVD o krásach nášho regiónu: TOTO všetko na ňom nájdeme...

Neďaleko Zlatých Moraviec bolo slávnostne predstavené nové DVD, ktoré propaguje tie najzaujímavejšie turistické miesta nášho regiónu. Prečítajte si, čo všetko na ňom nájdeme.

Ilustračný obrázok k článku Neďaleko Moraviec predstavili DVD o krásach nášho regiónu: TOTO všetko na ňom nájdeme...
Foto: Rastislav Búgel

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) v pondelok v Beladiciach slávnostne uviedol do života nové DVD, ktoré propaguje tie najzaujímavejšie turistické zaujímavosti regiónu. Sériu filmov pod spoločným názvom Spoznajte krásy Nitrianskeho kraja pripravoval Odbor cestovného ruchu na Úrade NSK už od jari. „DVD je tvorené zo štyroch blokov. Jeden sa venuje termálnym kúpaliskám a druhý blok sú hrady, zámky a kaštiele. Tretí sa zaoberá vínnou turistikou a štvrtý blok sú vlastne rôzne atrakcie a taká živá turistika. Chceme zvýšiť propagáciu cestovného ruchu v NSK aj touto formou,“ skonštatoval vedúci Oddelenia cestovného ruchu a marketingu Úradu NSK Karol Jurica.

Turisti, ktorých zaujímajú krásy Nitrianskeho kraja si budú môcť už čoskoro pozrieť obsah DVD aj na stránke nitrianskeho regiónu, ktorú spravuje NSK. „Okrem toho ho samozrejme budeme brávať aj na výstavy cestovného ruchu a bude súčasťou našich propagačných materiálov na všetkých našich aktivitách, na ktoré sa chystáme,“ povedal Jurica.

Len jedna z aktivít

Ako pripomenul, DVD o krásach Nitrianskeho regiónu je iba jednou z aktivít, ktoré NSK pri podpore cestovného ruchu realizuje. Popri tlačených publikáciách, či účasti na rôznych výstavách je to napríklad aj webová stránka ponúkajúca certifikované ubytovanie na vidieku, či konkrétne projekty zamerané na výstavbu cyklotrás a ďalšiu podporu turizmu.

„V priebehu rokov 2011 až 2014 sme sa veľmi posunuli hlavne pokiaľ ide o budovanie nových ciest pre cyklistov a ďalšie projekty sa ešte chystajú. Som rád, že aj napriek smutnému konštatovaniu, že sa na Slovensku cestovnému ruchu až tak veľmi nedarilo, NSK patrí spolu s Bratislavským, Žilinským a Košickým krajom k tým regiónom, kde počet návštevníkov mierne stúpa. Takže tie aktivity, ktoré robíme majú zmysel,“ doplnil.

Nie len pre turistov

Podľa podpredsedu NSK Ladislava Marenčáka je vytvorenie DVD jednou z ciest, ako prezentovať krásy Nitrianskeho kraja nielen turistom, ale i samotným obyvateľom regiónu.

„Pretože tento kraj má čo ponúknuť. Je mi ale ľúto, že sa nám nedarí, a to nie len v NSK, zapájať do spolupráce všetky subjekty, ktoré pôsobia v oblasti cestovného ruchu. Tam, kde to dokážu, dosahujú úspechy, lebo tá ich snaha sa znásobí. Často sa akoby hráme na svojom piesočku, či už kraje, obce, či podnikatelia. Akoby sme neboli schopní zosúladiť aktivity a finančné prostriedky tak, aby sme ich čo najlepšie využili. V tomto máme veľké rezervy. Nové DVD o krásach Nitrianskeho kraja môže byť jedným z nástrojov, ktorý pomôže spojiť naše úsilia,“ dodal Marenčák.

Foto: ilustračné (hrad Gýmeš)

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM