Iné športy

Najlepší jazdci sa opäť stretnú v Topoľčiankach: Konať sa budú drezúrne preteky

Milovníci koní a športu, pozor. V Národnom žrebčíne v Topoľčiankach sa koncom mesiaca zídu slovenskí a zahraniční drezúrni jazdci.

Ilustračný obrázok k článku Najlepší jazdci sa opäť stretnú v Topoľčiankach: Konať sa budú drezúrne preteky
Foto: Rastislav Búgel

Drezúrne preteky, respektíve Majstrovstvá Slovenskej republiky mladých koní a pony Majstrovstvá Západoslovenskej oblasti Lipican cup sa budú v Národnom žrebčíne Topoľčianky konať od piatka 26. júla do nedele 28. júla 2018.

Vo všetky tri súťažné dni sa začína súťažiť o pol ôsmej ráno. O majstrovské tituly budú zápoliť všetky vekové kategórie, od detí, cez mladších juniorov až po dospelých. Trojdnie bude plné zaujímavých štartov. Presný rozpis súťaží si môžete pozrieť na stránkach národného žrebčína.

Drezúrne jazdenie má v Topoľčiankach dlhú históriu. Jeho základy položil kapitán Osip Osipovič Slobodinský, ktorý v Štátnom žrebčíne Topoľčianky pôsobil v rokoch 1928 až 1944.

„Skutočným iniciátorom a trénerom drezúrneho jazdenia bol štátny radca Emil Šulgan. V priebehu 80. a 90. rokov minulého storočia nastal na Slovensku útlm drezúrneho jazdenia. Je potešiteľné, že dnes si toto odvetvie jazdeckého športu, kde vládne jazdecký cit a elegancia, získava čoraz viacej nadšencov a priaznivcov,“ povedal Emil Kovalčík z Národného žrebčína.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM