Marcel Mojžiš Krimi Krimi

Na rýchlostnej ceste R1 pri Moravciach sa stala vážna nehoda: V akcii aj záchranársky vrtuľník!

Na rýchlostnej ceste R1 neďaleko Zlatých Moraviec sa stalo nešťastie. Na miesto bol povolaný na zásah aj záchranársky vrtuľník. Ten pristál priamo na ceste. Tu sú ďalšie podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Na rýchlostnej ceste R1 pri Moravciach sa stala vážna nehoda: V akcii aj záchranársky vrtuľník!
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

K vážnej dopravnej nehode neďaleko Zlatých Moraviec bola vo štvrtok dopoludnia privolaná Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE z Banskej Bystrice.

„Na rýchlostnej ceste R1 zrazilo nákladné auto 36-ročného pracovníka údržby ciest. Utrpel pri tom vážne poranenia viacerých častí tela, bol pri vedomí,“ povedala Zuzana Hopjaková z AIR -TRANSPORT EUROPE.

Na miesto nehody bola vyslaná rýchla lekárska pomoc, ktorá zranenému poskytla neodkladné zdravotné ošetrenie. Privolaný vrtuľník pristál priamo na ceste, ktorú vopred zabezpečili príslušníci hasičského záchranného zboru.

„Lekár leteckých záchranárov si zraneného prevzal do svojej starostlivosti. Po doplnení liečby bol preložený na palubu vrtuľníka. Zranený pacient bol s polytraumou prevezený do traumatologického centra nemocnice v Nitre,“ informovala Zuzana Hopjaková.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM