Peter Klimant Rôzne

Mladí ľudia z kraja predviedli v odbornej súťaži svoju zručnosť: Najviac ocenení získali Zlatomoravčania!

O tom, že Zlaté Moravce majú šikovných mladých ľudí niet pochýb, dôkazom toho je aj súťaž Enersol SK, ktorá sa konala práve na pôde našej strednej školy. Zlatomoravčania tu zvíťazili až v dvoch z troch kategórií.

Ilustračný obrázok k článku Mladí ľudia z kraja predviedli v odbornej súťaži svoju zručnosť: Najviac ocenení získali Zlatomoravčania!
Zdroj: Dnes24.sk

Na pôde zlatomoraveckej Strednej odbornej školy technickej sa v piatok konalo krajské kolo súťaže Enersol SK 2015. „Súťaž rozvíja tvorivé odborno-teoretické a odborno-praktické schopnosti žiakov, vytvára trvalý vzťah k ochrane životného prostredia a problematike využívania alternatívnych zdrojov energie a inteligentných technológií,“ informoval riaditeľ školy Dušan Husár, ktorý bol zároveň predsedom krajského kola Enersolu 2015.

Súťaž mala tri kategórie – Hlavnú kategóriu, ktorá bola zameraná na témy v oblasti úspor energie, obnoviteľných zdrojov energie, znižovania emisií v doprave; Tvorivú kategóriu, kde sa žiaci zaoberali vytváraním funkčných výrobkov, ktoré sú zamerané na využívanie obnoviteľných zdrojov energií; Vedľajšiu kategóriu, ktorej obsah bol zameraný na tvorivú umeleckú činnosť.

Zlaté Moravce bodovali v Tvorivej kategórií, kde prvé miesto uchmatol Roman Abrahámovič so svojou mobilnou hybridnou elektrárňou. Zlatomoravecká stredná škola vyhrala aj vo Vedľajšej kategórií, prvé miesto tu vybojovala Martina Beňačková. So svojíma prácami tak obaja postúpili do celoslovenského finále, ktoré sa uskutoční 14. –15.apríla v Senici.

Výsledky krajského kola Enersol SK 2015:

Hlavná kategória:

  • 1. miesto – žiak Milan Kalina, SPŠ strojnícka a elektrotechnická Nitra, názov práce: Auto na superkondenzátor
  • 2. miesto – žiak Jozef Méry, SPŠ Komárno, názov práce: Solárno-reflexné fólie

Tvorivá kategória:

  • 1. miesto – žiak Roman Abrahámovič, SOŠ technická, Ul. 1.mája 22, Zlaté Moravce, názov práce: Mobilná hybridná elektráreň
  • 2. miesto – žiak Marek Šaroka, SOŠ Šahy, názov práce: Energia 3. tisícročia v službách človeka a lesnej zveri

Vedľajšia kategória:

  • 1. miesto – Martina Beňačková, SOŠ technická, Ul. 1.mája 22, Zlaté Moravce

Foto: SOŠ technická ZM (titulná: víťazná mobilná hybridná elektráreň)

Projekty zlatomoraveckých žiakov dobili súťaž  Enersol SK 2015
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM