Peter Klimant Rôzne

Milévníci modelov si prúdu na svoje: Nebo pri Moravciach sa hromadne zaplní lietadlami

Pohľad, aký sa len tak nevidí. Nebo pri Moravciach hromadne zaplavia lietadla rôzneho druhu. Nepôjde však o skutočné lietadlá, nad hlavami nám budú fičať ich funkčné modely. Tešiť sa môžeme i na poriadnych obrov s rozpätím až niekoľkých metrov.

Ilustračný obrázok k článku Milévníci modelov si prúdu na svoje: Nebo pri Moravciach sa hromadne zaplní lietadlami
Zdroj: Dnes24.sk

Už v poradí piaty ročník spoločného polietavania modelárov z okolia Zlatých Moraviec sa uskutoční 15. augusta na letisku v Nevericiach. Svoje zmenšené lietadlá sem prídu prevetrať i modelári z okolia Nitry, Prievidze, Partizánskeho i z okolia Žiliny.

„K videniu budú desiatky modelov rôznych kategórií, od malých cvičných až po obrie modely s rozpätím niekoľkých metrov, a to už či vetrone, motorové modely alebo modely na elektropohon. Takisto očakávame aj príchod modelov s turbínovým pohonom, čo je určite skvelý zážitok,“ informuje Filip Mihalička z klubu modelárov RC Neverice, ktoré akciu organizuje.

Väčšina modelov a modelárov sa podľa Mihaličku predvedie v letových ukážkach, ktoré budú prebiehať celý deň. Okrem modelov však možno uvidíme i iné stroje. „Minulý rok sa nám podarilo pritiahnuť aj pilotov z Nitry so svojimi skutočnými lietadlami. Tento rok ich účasť zatiaľ nie je istá, ale dávam tomu veľké šance, že sa tam znova ukážu,“ prezrádza Mihalička.

Keďže ide o špeciálnu akciu, ktorá stojí a padá na dobrom počasí, všetko bude nakoniec závisieť od neho. Mihalička preto pripúšťa, že v prípade zlého počasia sa bude musieť celá modelárska akcia zrušiť.

Čítajte tiež:

Filip Mihalička a jeho nevšedný lietajúci koníček: Bez havárií to nejde!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM