Peter Klimant Správy

Miestny zväz SDKÚ v Zlatých Moravciach sa rozpadol: Zo strany vystúpili všetci členovia!

Pozícia SDKÚ-DS v Nitrianskom kraji sa opäť oslabila. Po odchode viacerých členov z nitrianskeho miestneho zväzu odchádzajú zo strany aj jej členovia zo Zlatých Moraviec.

Ilustračný obrázok k článku Miestny zväz SDKÚ v Zlatých Moravciach sa rozpadol: Zo strany vystúpili všetci členovia!
Zdroj: TASR

Ako povedal predseda zlatomoravskej organizácie SDKÚ-DS Rastislav Judin, členovia zväzu v Zlatých Moravciach sa dnes na miestnej konferencii rozhodli spoločne ukončiť svoje členstvo v SDKÚ-DS. „Tým sa aj ukončí činnosť miestneho zväzu strany. Za toto rozhodnutie hlasovali všetci členovia,“ povedal Judin.

Podľa jeho slov nebolo dnešné rozhodovanie ľahké. „Posledný vývoj v SDKÚ-DS, nefunkčnosť jej najvyšších orgánov, rušenie krajských kancelárií, spojené s dlhodobou neochotou predsedu strany počúvať názory svojich členov, nás však presvedčili, že už nie je v našich možnostiach pomôcť k obnove a naštartovaniu tejto strany,“ skonštatoval Judin.

Ako zdôraznil, všetci bývalí členovia SDKÚ-DS sú aj naďalej presvedčení, že Slovensko potrebuje slušnú občiansku pravicovú stranu a je v jeho bytostnom záujme obhajovať osobnú slobodu, podporovať schopných a pracovitých ľudí a chrániť hodnoty politickej demokracie.

„S týmto predsavzatím sme šli do politiky a rozhodnutím ukončiť naše členstvo v SDKÚ-DS sa na našom vnútornom presvedčení nič nemení. Sme pripravení tieto hodnoty naďalej obhajovať a chrániť v politickej strane, ktorá by bola naozaj stranou hodnotového typu s celoštátnou pôsobnosťou a navyše by bola aj nezávislá od rôznych ekonomických skupín,“ uviedol Judin.

Či bývalí členovia SDKÚ-DS v Zlatých Moravciach budú nasledovať svojich niekdajších spolustraníkov z Nitry a vstúpia do pripravovanej politickej strany Šanca, nechcel Judin prezradiť. „Môžem však povedať, že Šanca má u nás šancu,“ dodal.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM