Peter Klimant Rôzne

Ľudia volajú po vybudovaní lávky na Žitave: Dočkáme sa premostenia dvoch supermarketov?

V Zlatých Moravciach máme dva veľké supermarkety, ktoré ležia hneď vedľa seba. Je tu však problém, predeľuje ich rieka Žitava. Ľudia tak musia z jedného k druhému chodiť cez obchádzku. Mnohí sa preto pýtajú, kedy kompetentní konečne postavia cez rieku lávku, ktorá by supermarkety spájala?

Ilustračný obrázok k článku Ľudia volajú po vybudovaní lávky na Žitave: Dočkáme sa premostenia dvoch supermarketov?
Foto: Peter Klimant / Zdroj: Dnes24.sk

Pred pár dňami sme uverejnili článok, ktorý sa zaoberá problémom chýbajúcich priechodov v zábradlí, ktoré oddeľuje zlatomoraveckú autobusku od supermarketu Billa. Po jeho vydaní nás naši čitatelia upozornili na inú vec: v blízkosti Billy, ktorá by sa podľa nich mala začať riešiť. „Skôr by som uvítal premostenie Žitavy, aby bol kratší prístup k Tescu. Stačilo by pre peších, prípadne bicykle,“ písal svoju požiadavku na našom facebooku náš čitateľ Ľuboš. Jeho komentár si u diskutujúcich vyslúžil množstvo lajkov i pozitívnych ohlasov.

Starý známy problém

Hovorkyňa mesta Mária Vozárová nám prezradila, že na radnici tento problém už dobre poznajú. „Táto problematika bola už v minulosti opakovane riešená na komisii dopravy a miestnych komunikácií, kde boli uvedené skutočnosti vysvetlené,“ povedala hovorkyňa.

Pod uvedenými skutočnosťami myslela hlavne to, že mesto nie je vlastníkom pozemkov, na ktorých chcú ľudia lávku. Sú ním tri subjekty: Immoslov beta, Slovenský vodohospodársky podnik a Tesco Stores. Projekt je podľa nej neuskutočniteľný aj pre jeho finančnú náročnosť a zložitú technickú realizovateľnosť.

„Pre vybudovanie lávky je nevyhnutné napojenie chodníkov na lávku. Avšak na oboch stranách rieky Žitava sa v dotknutých lokalitách nachádzajú parkoviská Billy a Tesca a z tohto dôvodu nie je vybudovanie lávky za týchto podmienok technicky realizovateľné,“ vysvetlila Vozárová.

Postavenie lávky by teda znamenalo, že by sa oba supermarkety museli vzdať niekoľkých parkovacích miest na úkor vybudovania chodníkov smerujúcich k lávke a to by si vyžadovalo ďalšie finančné náklady.

Je tu nádej

Napriek tomu všetkému tu ešte malá nádej je. Je však potrebný hlavne záujem zo strany Zlatomoravčanov.

„V prípade, že záujem obyvateľov o vybudovanie tejto lávky bude skutočne značný a opodstatnený, môže vedenie mesta po konzultácii tejto problematiky v príslušných komisiách, osloviť s touto požiadavkou dotknuté spoločnosti,“ dodala hovorkyňa Zlatých Moraviec.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM