Peter Klimant Rôzne

Ľudia pri Moravciach zažili predčasné Vianoce: Starosta potešil obyvateľov originálnym darčekom

Čas, keď si rozbalíme vianočné darčeky, príde už čoskoro. Niektorí ľudia z nášho okresu to však zažili predčasne. V dedinke pri Zlatých Moravciach chodil starosta od domu k domu a rozdával obyvateľom originálny darček.

Ilustračný obrázok k článku Ľudia pri Moravciach zažili predčasné Vianoce: Starosta potešil obyvateľov originálnym darčekom
Zdroj: Dnes24.sk

V pondelok zažili Skýcovčania predčasné Vianoce. Starosta tejto obce svojich obyvateľov už piaty rok po sebe potešil pred sviatkami so zaujímavým vianočným darčekom. Ten vždy putuje do každej domácnosti. Nejde však o žiadne strohé vianočné pohľadnice či kalendáre.

„Rozhodli sme sa dávať ľuďom vždy niečo praktické, čo ľudia aj zúžitkujú. Nie som fanúšik napr. vianočných pozdravov, ktoré po Vianociach aj tak ľudia zahodia. Ono je to už niekedy aj ťažké niečo vymyslieť, aby to všetci zúžitkovali. V minulosti sme dávali obecné perá, žetóny do nákupných košíkov, obecné uteráky, šálky a teraz som sa rozhodol pre med,“ hovorí o tohtoročnom darčeku starosta Tomáš Kolembus, podľa ktorého darovaný med pochádza od včelára zo Žitavian.

Starosta sa priznal, že nápad s medom nepochádza z jeho hlavy. Inšpirovala ho vraj dedinka Rybník, kde miestny starosta obdarovával dôchodcov práve touto sladkastou pochúťkou. „Rozdali sme presne 370 fliaš medu, do každej domácností a reakcie ľudí zatiaľ ešte neviem, lebo sme to len pred pár hodinami rozniesli,“ dodáva s úsmevom Kolembus.

Zaujímavosťou je, že všetky domy na Skýcove si takto vždy pred Vianocami odšliape starosta s darčekmi osobne, za pomoci dvoch – troch kamarátov.

Foto: obec Skýcov

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM