Peter Klimant Kultúra

Kultúra v našom meste rozhodne nechýba: PREHĽAD víkendových akcií, ktoré by bolo škoda prepásť

Ani sme sa nenazdali a po pracovnom týždni klope na dvere vytúžený víkend. Máte už naplánovaný program? Ak nie, odporúčame niekoľko podujatí v Zlatých Moravciach a okolí!

Ilustračný obrázok k článku Kultúra v našom meste rozhodne nechýba: PREHĽAD víkendových akcií, ktoré by bolo škoda prepásť
Foto: Peter Klimant / Zdroj: Dnes24.sk

Deň otvorených dverí Mestské múzeum

20. máj do polnoci, Mestské múzeum, Zlaté Moravce

Po roku ostanú dvere do mestského múzea v Zlatých Moravciach opäť otvorené do neskorej noci. Čaká nás totiž Medzinárodný deň múzeí a galérií, do ktorého sa zapojilo aj naše mestské múzeum. Tešiť sa môžeme i na prehliadky podzemia kaštieľa.

Krokom po minulosti rodiny Migazzi

20. a 21. máj, Mauzóleum rodiny Migazzi, Zlaté Moravce

Milovníci histórie sa môžu tešiť. Počas víkendu si budeme môcť v našom meste vychutnať jedinečné prehliadky, ktoré nás prevedú dejinami známej zlatomoraveckej rodiny Migazzi.

Saturday night party

21. máj večer, Oregon pub, Zlaté Moravce

V sobotu sa bude v Oregone konať tradičná Saturday night party, na ktorej sa budete môcť v sprievode dobre hudby vytancovať až do rána.

Rozhodujúce semifinálové zápasy ZMHL

22. máj o 8:30 hodine, hokejbalové ihrisko Robotnícka ulica, Zlaté Moravce

Zlatomoravecké hokejbalová liga odohrá v nedeľu tretie kolo semifinálových zápasov, v ktorých sa rozhodne o postupe do finále tohto ročníka našej miestnej hokejbalovej súťaže. Benetton si zmeria sily s Penguins Avengers a chalani z Lemons-Corgons sa postavia proti hráčom tímu Routiners.

Idú hudci dolinou

22. máj o 14:00 hodine, DKS Topoľčianky

Milovníci folklóru, tešte sa. V neďalekých Topoľčiankach sa v nedeľu uskutoční krajská prehliadka ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov.

Môže vás zaujímať:

Mesiac máj je už za rohom: Pozrite si program zlatomoraveckého kina Tekov

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM