Správy

Kríza je zažehnaná: Nedostatok hrobových miest v Zlatých Moravciach už nehrozí

Problém s nedostatkom hrobových miest v Zlatých Moravciach vyriešilo rozšírenie cintorína. Novú časť museli otvoriť predčasne.

Ilustračný obrázok k článku Kríza je zažehnaná: Nedostatok hrobových miest v Zlatých Moravciach už nehrozí
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Mesto Zlaté Moravce vyriešilo kritickú situáciu súvisiacu s nedostatkom hrobových miest.

Tá trvala od roku 2017, keď sa zaplnila kapacita mestského cintorína a k dispozícii zostali už len staré hrobové miesta.

Rozšírením cintorína o susediaci pozemok s rozlohou približne 2 000 štvorcových metrov vzniklo 700 hrobových a urnových miest.

Po výstavbe kolumbária sa môže tento počet zvýšiť o ďalších 300 miest.

Aktuálne zo Slovenska

Celkové náklady na rozšírenie cintorína boli vyčíslené na 176 400 eur.

Novú časť mestského cintorína požehnal v máji rímskokatolícky kňaz Peter Štálnik, mesto ju však muselo neplánovane otvoriť už v januári.

„Pandémia zasiahla aj naše mesto, vyžiadala si viacero obetí,“ skonštatoval primátor Dušan Husár. Podľa jeho slov otvorenie novej časti cintorína vyriešilo problém s nedostatkom hrobových miest minimálne na ďalších 20 rokov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM