Richard Pročka Rôzne

Krajský stavebný úrad: Všetko je v poriadku

Primátor mesta a Eva Mihalková podali podnet na prešetrenie stavebného povolenia na výstavbu Obytného súboru na Ďateliniskách. Krajský stavebný úrad v Nitre povolenie ponecháva v platnosti. Mesto sa s realizátorom výstavby dohodlo na ďalšej spoluprác

Podnet hneď od dvoch[/size][/co­lor]

Výstavba Obytného súboru spoločnosti Kanvod SK, spol. s.r.o. vyvolala búrku nespokojnosti a petíciu občanov. Obyvatelia dotknutých ulíc sa okrem iného sťažovali na to, že bytový súbor v tejto časti mesta nemá čo hľadať, pretože to nepovoľuje územný plán mesta. O pomoc vtedy požiadali aj primátora mesta.

Nezávisle od seba tak podali primátor, ako štatutár mesta, a Eva Mihalková, ako obyvateľka dotknutej časti Zlatých Moraviec, podnet na Krajský stavebný úrad v Nitre. V podnetoch žiadali prešetrenie stavebného povolenia a rovnako prešetrenie informácie, že je stavba údajne špecifikovaná ako dočasná.

Krajský stavebný úrad sa vo veci vyjadril tak, že //„ po preskúmaní spisového materiálu a porovnaní napadnutého rozhodnutia s platnými právnymi predpismi ponechal rozhodnutie Mesta Zlaté Moravce č. 2539/2011–004-RB zo dňa 19.9.2011 v plat­nosti.“ //

Mesto dohodlo nájomné byty[/size][/color]

Obytný komplex na Ďateliniskách prináša nové bytové možnosti pre obyvateľov Moraviec. Po dohode s firmou Kanvod SK, spol. s.r.o. získalo mesto v druhom rade bytovej zástavby štyri dvojizbové a jeden jednoizbový byt.

„Dospeli sme pri rokovaniach k tomu, že nielen byty do osobného vlastníctva, ale v časti druhého radu bytoviek dostávame päť bytov do nájomných vzťahov. To je úspech, to predtým nebolo,“ vysvetľuje prednosta mestského úradu Ľubomír Martinka.

„Zámer predstaviteľov mesta vítame, rešpektujeme, a vychádzame tak v ústrety občanom,“ hovorí v liste mestu a mestskému zastupiteľstvu Štefan Kobes, konateľ firmy realizujúcej výstavbu.

Teraz mestskému úradu zostáva dohodnúť podmienky akontácie a následného nájomného tak, aby boli pre záujemcov dostatočne výhodné.

bytovka_datelinisko
24
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM