Peter Klimant Kultúra

Kedy to bude v Moravciach žiť najviac? 3 veľké akcie, ktoré nás čakajú toto leto

Kedy to v Zlatých Moravciach najviac a naozaj žije? Jednoznačne keď tam hrá dobrá muzika, čapuje sa fajn pivečko a ideálna je k tomu aj vôňa dobrého jedla. Naše mesto už má za sebou Slnečný rockový festival, no pred sebou ešte 3 akcie, na ktoré sa môžete tešiť.

Ilustračný obrázok k článku Kedy to bude v Moravciach žiť najviac? 3 veľké akcie, ktoré nás čakajú toto leto
Foto: Peter Klimant / Zdroj: Dnes24.sk

The Beatles Show: 25. júl 2015

Tou prvou akciou v kalendári, ktorú si môžete zaznačiť, bude veľký koncert pod názvom The Beatles Show. Ako už z názvu vypláva, v našom meste sa budú ozývať známe hity slávnych bítlsákov v podaní ich slovenských klonov z revivalovej kapely The Backwards. Ich šou si budeme môcť vychutnať na našom mestskom amfiteátri.

4. ročník folklórnych slávností: 1. august 2015

I naše mesto má svoje folklórne slávnosti. Tie sa pod názvom „Vitajte susedia“ už pomaly stávajú tradičným podujatím Zlatých Moraviec. Aj tento rok sa budú konať v mestskej časti Prílepy. Na svedomí ich má Občianske združenie Kolovrátok spoločne so samotnou mestskou časťou. Tešiť sa môžeme na vystúpenie samotného Kolovrátku, folklórnej skupiny Chyzerovčanka, Chočanka, Trnky z Chyzeroviec, spevácka skupina Babička, Čaračan a Duo Romanka a Lukáš z Chyzeroviec.

Zlatomoravecký jarmok: 25. – 26. septembra 2015

Toto tradičné podujatie sa v našom meste uskutoční v dňoch 25. – 26. septembra. Predajné stánky a stánky s občerstvením budú rozmiestnené ako obvykle. Prvý deň si ho užijeme od 9:00 hodiny do 18:00 hod. V sobotu 26. septembra sa stánky otvoria už o ôsmej hodine ráno a koniec je naplánovaný na 17:00 hodinu. Presný kultúrny program zatiaľ známy nie je, no včas vás o ňom budeme informovať. Ako to vyzeralo na zlatomoraveckom jarmoku minulý rok si môžete pozrieť na našich fotkách a videu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM