Kristína Striešková Futbal

„Každý je nahraditeľný“

Juraj Jarábek rozpráva o účasti ViOnu v Tipsport lige, o odchode Mareka Janečku do Hansy Rostock i o zdravotnom stave svojich hráčov.

Futbalisti ViOnu aj tento rok absolvovali zimnú Tipsport ligu, na brnianskej umelej tráve odohrali päť zápasov.// „Oproti minulému roku to bolo náročnejšie na cestovanie, keďže na zápasy sme dochádzali. Až posledné dva duely sme odohrali v rámci sústredenia. Preverili nás kvalitní súperi, čo bolo dobré, pretože sme mali možnosť zistiť, čo môžeme očakávať od hráčov, ktorí u nás boli na skúške,“ //hovorí tréner Juraj Jarábek.

Na prvom tréningu zimnej prípravy sa hlásilo mnoho potenciálnych posíl. Väčšina hráčov však náš káder už opustila a zostali len tí najlepší. „Prišiel pravý obranca Juraj Pilát, ktorého angažovanie je na dobrej ceste. Už dlhšie sme mali v kádri Martina Husára, ktorý ukázal vysoký kredit kvalitného futbalistu. Dúfam, že sa nám postupne podarí zaplátať diery po hráčoch, ktorí odišli,“ referuje Jarábek, ktorý naše mužstvo vedie už v tretej zimnej príprave. Tím opustil Marek Janečka, ktorý odišiel na polročné hosťovanie do Hansy Rostock, účastníka druhej nemeckej Bundesligy. „Marekove hosťovanie sa riešilo za behu. S vedením sme sa rozhodli uvoľniť ho aj z takého ľudského hľadiska, pretože obdobná šanca príde pre hráča raz za život. Jeho absencia v kádri bude pre nás veľkou stratou, každý je však nahraditeľný. Budeme pracovať s tým, čo máme. Je tu stále aj možnosť, že sa nám nejakého stopéra podarí angažovať,“ vysvetľuje. Nie všetci Vionisti zaberali od začiatku prípravného obdobia naplno, niektorí hráči museli zaberať individuálne. „Lukáš Kováč je po operácii. Pri zranení, aké mal on trvá rekonvalescencia šesť až deväť mesiacov. Keby všetko išlo tak, ako má, Lukáš by už niekedy v apríli mohol naskočiť do Corgoň ligy. Verím, že sa to podarí, pretože Luky pracuje veľmi dobre,“ //chváli svojho zverenca a na margo zdravotných patálií svojich hráčov dodáva: //„Hneď v prvom prípravnom zápase sa zranil Paťo Pavlenda. Takéto situácie nemám rád, pretože káder nemáme veľmi široký a na jar nás čaká veľká porcia zápasov.“

Ďalší hráč, ktorý do zimnej prípravy nastúpil s tréningovými obmedzeniami by už mal byť v poriadku. „Ľubo Bernáth mal zdravotné problémy a až minulý týždeň začal naplno trénovať. Hral dvadsať minút so Slováckom a polčas zápasu proti Znojmu. Pracuje veľmi dobre, nevynechal žiaden tréning. Futbal vie hrať a bude posilou,“ dodáva Jarábek.

FC ViOn Video: Ján Suchodolinský

„Každý je nahraditeľný“
1
Galéria
Vion_novinky
10
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM