Peter Klimant Samospráva

Kauza vysokého odstupného pre pracovníkov mesta pokračuje: Na zastupiteľstve bolo dusno!

Na piatom zasadnutí mestského zastupiteľstva sa riešili i kontroverzné dodatky k pracovným zmluvám, ktoré vraj podpísal bývalý primátor Peter Lednár. Ten podľa primátorky Serafíny Ostrihoňovej a prednostu Miroslava Šlosára údajne nevedel, čo podpisuje.

Ilustračný obrázok k článku Kauza vysokého odstupného pre pracovníkov mesta pokračuje: Na zastupiteľstve bolo dusno!
Foto: Peter Klimant / Zdroj: Dnes24.sk

Ešte na štvrtom zasadnutí mestského zastupiteľstva informoval súčasný prednosta radnice Miroslav Šlosár o špeciálnych dodatkoch k pracovným zmluvám, ktoré vraj u troch zamestnancov mestského úradu podpísal ešte bývalý primátor Peter Lednár. Na ich základe má byť týmto zamestnancom v prípade ukončenia ich pracovného pomeru, bez ohľadu na dôvod a spôsob ukončenia, vyplatené štedré odstupné vo výške šiestich mesačných platov.

Vraj chcel oceniť ich prácu

Dodatky sa týkajú bývalého prednostu a súčasného mestského poslanca Romana Šíru, právničky mesta Márie Vozárovej a šéfky finančného oddelenia mestského úradu. Problém je momentálne aktuálny len u Šíru, keďže zvyšné dve pracovníčky sú stále v službách mestského úradu. Podľa slov prednostu radnice Miroslava Šlosára, mesto v súčasnosti nemá peniaze na vyplatenie vysokého odstupného pre Šíru. Z toho dôvodu bol tento problém zaradený na prerokovanie na štvrtkovom, v poradí už piatom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Ešte na predchádzajúcom zastupiteľstve Roman Šíra prezradil dôvody, pre ktoré sa podľa neho Lednár rozhodol podpísať dodatky k pracovným zmluvám. „Povedal mi , že on ľudí, na ktorých celé mesto v podstate stálo, ktorí pracovali nadčas, že on si chce tak oceniť ich prácu za celú tú dobu,“ povedal Šíra.

Exprimátor vraj nevedel, čo podpisuje

Prednosta Šlosár však vo štvrtok prišiel s novou informáciou, podľa ktorej vraj Lednár nevedel, čo podpisuje. Povedať to údajne mal na rokovaní, ktoré prebehlo na radnici s primátorkou Serafínou Ostrihoňovou. Zúčastnil sa ho vraj i Šlosár a ďalší pracovník mesta. „Pri tomto rokovaní nám oznámil, že tento dodatok pán Lednár u pracovníka bývalého prednostu Šíru nevypracovával,“ povedal Šlosár.

K tomu sa vyjadrila i primátorka Serafína Ostrihoňová. „Pán bývalý primátor povedal, že tie dodatky mu boli podhodené bývalým pánom prednostom Šírom. On povedal, že nevedel pri tých tisíckach listoch čo podpisuje, že medzi dokumentami, ktoré podpisoval, mu pán prednosta Šíra priniesol podpísať a neupozornil ho na to, že sú to nejaké dodatky. Len mu povedal, že toto treba podpísať, takže on by v živote nedal vyhotoviť takéto dodatky k pracovným zmluvám,“ povedala primátorka Ostrihoňová.

O vyjadrenie k dodatkom sme požiadali i samotného exprimátora Petra Lednára, no do uzávierky nám svoje odpovede nezaslal.

Údajné tvrdenia Lednára Šíra komentovať nechcel. „Ja som toho rokovania zúčastnený nebol, takže sa nemôžem k tomu vyjadriť, čo tam zaznelo alebo nezaznelo,“ povedal exprednosta. Dodal však, že on žiadne dodatky nevypracovával.

Mesto teda na vysoké odstupné momentálne nemá peniaze. Je preto otázne, ako celá vec dopadne a či si Šíra bude na peniaze nárokovať i naďalej. „Ako sa rozhodnem, to už musím si zvážiť sám po porade s mojimi právnikmi. Uvidím, aké kroky podniknem,“ povedal exprednosta a súčasný mestský poslanec Roman Šíra.

Čítajte tiež: Spor exprimátora s radnicou pokračuje: Peter Lednár sa chystá žalovať mesto!

Na fotke: Roman Šíra

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM