Samospráva

Kaštieľ Migazziovcov čaká rekonštrukcia: Vymenené budú ďalšie okná

Mesto Zlaté Moravce pokračuje v rekonštrukcii okien Kaštieľa Migazziovcov. Na ich výmenu bolo vyčlenených viac ako 20-tisíc eur.

Ilustračný obrázok k článku Kaštieľ Migazziovcov čaká rekonštrukcia: Vymenené budú ďalšie okná
Foto: Peter Klimant / Zdroj: Dnes24.sk

Mestskí poslanci sa rozhodli vyčleniť na výmenu okien na kaštieli sumu 21 983 eur. Na výmenu okien prispeje aj Nitriansky samosprávny kraj, ktorý zo svojho rozpočtu vyčlenil 2 400 eur.

Mestské stredisko kultúry a športu (MSKŠ), ktoré sídli v Kaštieli Migazziovcov chce za pridelené peniaze vymeniť deväť okien na prvom poschodí budovy. „Jedná sa o okná, ktoré sú vo veľmi zlom technickom stave. Snažíme sa ich využívať čo najmenej, sú priklincované. V závere minulého roka prišlo k havarijnému stavu, smerom do ulice nám vypadávali sklenené výplne a z dvorovej časti nad vchodom do pivničných priestorov odpadlo celé jedno okno,“ hovorí Simona Holubová, riaditeľka MSKŠ.

Presný dátum, kedy dôjde k výmene okien zatiaľ nie je známy. Holubová však predpokladá, že by k rekonštrukcii mohlo dôjsť niekedy na jeseň tohto roku. „Sme veľmi radi, že vedenie mesta a poslanci sú naklonení k tejto rekonštrukcii a že nás podporujú,“ dodala Holubová.

Na kaštieli sa naposledy menili okná koncom roka 2017. Plánovaná výmena okien bude už treťou v poradí. Po nej zostane na prvom poschodí nevymenených už len šesť okien a jedny balkónové dvere.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM