Rôzne

Kam na samozaber jahôd v Nitrianskom kraji? Prehľad lokalít + CENY

Chystáte sa na samozber? V článku nájdete zoznam navštevovaných lokalít v Nitrianskom kraji vrátane cien.

Ilustračný obrázok k článku Kam na samozaber jahôd v Nitrianskom kraji? Prehľad lokalít + CENY
9
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Pestovatelia z Nitrianskeho kraja hlásia, že jahody dozrievajú a je ich dostatok aj na samozber. Vo väčšom sa však začal až tento týždeň. Tešiť sa môžeme aj na víkendovú „oberačku“.

Samozber v Kolíňanoch

Do Kolíňan si môžete prísť natrhať chutné jahody v sobotu 12. júna. Zbierať sa bude od 7.00 hodiny do vyzbierania jahôd. „Odporúčame prísť doobeda, lebo je veľký záujem,“ upozornili pestovatelia. Za kilogram vami nazbieraných jahôd zaplatíte 3 eurá. „Jahodovisko“ nájdete na Školskej ulici v Kolíňanoch.

Jahodovo – Malanta

Jahodová sezóna sa začala aj v Malante. Cena za samozber je 2,80 alebo 3 eurá za kilo, podľa toho, na ktorej časti poľa sa oberá. Termín víkendového samozberu zatiaľ predajcovia neurčili. V prípade záujmu sa však môžete vopred nahlásiť na čísle 0940 640 406, alebo sledujte novinky na sociálnej sieti.

PD Ivanka pri Nitre

Na víkendový samozber sa môžete tešiť aj v Ivanke pri Nitre. Ako uvádzajú predajcovia na sociálnej sieti, samozber bude v sobotu 12. júna od 7.00 hodiny. Za kilogram jahôd zo samozberu tu zaplatíte 3 eurá. Družstvo nájdete na Novozámockej ulici v Ivanke pri Nitre.

Aktuality zo Slovenska

Samozber v Jelenci

Jahody sa zbierajú aj v Jelenci na adrese Nový Gýmeš 698. Najbližší samozber by sa mal konať v sobotu od 6.30. Informujú o tom pestovatelia na sociálnej sieti. Samozber bude pokračovať aj v pondelok od 7.00 hodiny. Kilogram nazbieraných jahôd vás vyjde 2,70 eur.

V Žiranoch sa tento rok samozber nekoná. Pestovatelia o tom informovali na svojom webe.

Emilove Sady

Na jahody sa môžete tešiť aj v Dvoroch nad Žitavou. Miestny ovocný sad bude pre zberačov otvorený v sobotu od 8.00 do 18.00 alebo do vyzbierania jahôd a v oberačke môžete pokračovať aj v nedeľu od 8.00 do 12.00 alebo do vyzbierania jahôd.

Za kilo jahôd zo samozberu tu zaplatíte 3 eurá. Posledný vstup do samozberu je 60 minút pred koncom otváracej doby. Predajcovia odporúčajú záujemcom, aby si čas samozberu vopred overili na sociálnej sieti. Emilove Sady nájdete na adrese Za traťou 1427 vo Dvoroch nad Žitavou.

Trnovec nad Váhom

Červenajú sa aj jahodové polia v Trnovci nad Váhom. Nájdete ich smerom na Selice, pri tretej autobusovej zastávke oproti artézskej studni. Miesto je označené tabuľou Domáce jahody. Cena za kilo vami nazbieraných jahôd je 3 eurá. O termíne samozberu informujú predajcovia na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež

Samozber na Hrade – Topoľčany

Jahody sú pripravené na zber aj v Topoľčanoch neďaleko záhradníctva Hrad. Otvorené tu majú denne od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 18.00. Cena samozberu je 2,50 eur za kilo jahôd. Aktuálne info nájdete aj na sociálnej sieti.

Tekovské Nemce

Za jahodami sa oplatí spraviť výlet aj do Tekovských Nemiec. V sobotu bude samozber otvorený od 8.00 do 12.00 alebo do vyzbierania jahôd. Cena za kilogram jahôd zo samozberu je 2,70 eur. Jahodáreň sa nachádza za dedinou Tekovské Nemce, kde pred Roľníckym družstvom odbočíte na poľnú cestu, poza záhrady. Pri odbočke nájdete smerovú tabuľu.

Jahodová farma Evitta

Každý deň vrátane soboty a nedele prebieha samozber jahôd aj na jahodovej farme v obci Bodzianske lúky v okrese Komárno. Samozber je otvorený od 9.00 do 18.00. Za kilogram nazbieraných jahôd zaplatíte 4 eurá. Farmu nájdete na adrese Bodzianske Lúky 63.

Tohtoročné fotografie zo samozberu jahôd nájdete v priloženej galérii!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie správy zo Slovenska

Samozber jahôd v obci Trnovec nad Váhom
9
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM