Kultúra

Jeho rekonštrukcia sa predlžuje: Zlatomoravské múzeum ostáva aj naďalej zatvorené

Mestské múzeum v Zlatých Moravciach je aktuálne pre rekonštrukciu zatvorené. Kedy bude znova prístupné?

Ilustračný obrázok k článku Jeho rekonštrukcia sa predlžuje: Zlatomoravské múzeum ostáva aj naďalej zatvorené
Zdroj: Dnes24.sk

Mestské múzeum v Zlatých Moravciach, ktoré je pobočkou Ponitrianskeho múzea v Nitre, je aktuálne už niekoľko týždňov zatvorené. Ako informovalo vedenie Ponitrianskeho múzea, dôvodom zatvorenia je rekonštrukcia.

Na začiatku rekonštrukčných prác múzeum uvádzalo, že bude zatvorené minimálne do 24. novembra 2019. S blížiacim sa termínom je už ale známe, že múzeum bude zatvorené naďalej aj po tomto dátume.

Múzeum bude zatvorené do 31. decembra 2019. O prípadných zmenách budeme včas informovať,“ informovalo múzeum.

Expozícia múzea

Mestské múzeum v Zlatých Moravciach disponuje dvoma výstavami, ktoré sú prístupné počas celého roka, ak na mieste neprebieha rekonštrukcia.

Prvá výstava je spoločensko- vedná. „Spoločenskovednú expozíciu tvoria archeologické, historické, numizmatické, etnografické a umelecké predmety, ktoré pochádzajú z Požitavia aj z iných regiónov a krajín,“ informuje vedenie múzea.

Druhou je prírodovedná expozícia. Tá podľa múzea pozostáva z paleontologických nálezov a mineralogickej zbierky, ktorá je zostavená zo zberov v hornom Požitaví a darov z iných oblastí. „Zaujímavé sú najmä obrovské drevné opály a zlatinky,“ dopĺňa múzeum.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM